Preses relīzes

No 22. līdz 26. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Karjeras centrs, sadarbojoties ar studentiem, absolventiem un augstskolas darbiniekiem, tiešsaistē un klātienē organizēs Karjeras iedvesmas nedēļu. Tās mērķis ir mudināt augstskolas esošos un topošos studentus atklāt savu potenciālu un spert drosmīgus karjeras soļus.

Īpašs uzsvars Karjeras iedvesmas nedēļas programmā tiks likts uz labbūtību un iekšējo resursu atgūšanu. Katras dienas pasākumi veidoti saskaņā ar PERMA izaugsmes modeļa pieciem elementiem: pozitīvas emocijas (P), iesaistīšanās (E), attiecības (R), jēgpilnums (M) un sasniegumiem (A). Nedēļas ietvaros būs iespēja atelpas mirklim, lai gūtu pozitīvas emocijas, kā arī padomāt, kāda ir iesaiste dažādos ikdienas procesos un notikumos, cik liela nozīme ikdienā ir attiecībām, kas palīdz radīt jēgpilnuma izjūtu un kādus sasniegums realizēt savā karjerā.

Pirmdien, 22. aprīlī, plkst. 17.00 – 17.15 Karjeras iedvesmas nedēļas atklāšanā RSU ēdnīcā karjeras centra psiholoģes iepazīstinās ar PERMA modeli un gaidāmajiem nedēļas notikumiem. Nedēļu iesāksim ar pozitīvām emocijām, pavadot jautru vakaru improvizācijas teātra ĀrprāTS izrādē plkst. 17.30 – 18.30.

Otrdien, 23.aprīlī, plkst. 15.00 – 16.00 Zoom tiešsaistē RSU mākslas terapijas maģistrantu vadībā noritēs nodarbība Atslābsti ar mākslas terapiju. Būs iespēja paplašināt savas radošās robežas ar iztēles palīdzību, apzināties un mobilizēt savu ķermeni. Savukārt plkst. 16.00 – 17.00 vebinārs ar psihiatri dr. Lindu Rubeni Kā nodrošināt savu smadzeņu veselību, kurā pārrunās dienas režīma, miega, fizisku aktivitāšu un uztura paradumu neirobioloģisko nozīmi. Noslēdzot otro dienu, plkst. 17.30 – 18.30 MyFitness grupu nodarbību treneres Leldes Kozilānes vadībā noritēs deju fitnesa nodarbība, lai ne tikai uzlabotu fizisko ķermeni, bet arī mazinātu ikdienā uzkrāto stresu un spriedzi.

Trešdien, 24.aprīlī, plkst. 14.00 – 15.00 plānota Zoom tiešsaistes saruna par savu iekšējo kritiķi ar RSU ārsti rezidenti psihoterapijā Renāti Ivanovu. Turpinājumā plkst. 15.00 –16.00 psihoterapeits dr. Artūrs Miksons aicina uz vebināru Emocionālās veselības nozīme un tās ietekmējošie faktori studiju laikā. Noskaidrosim, kādas neapzinātas emocionālas reakcijas visbiežāk var traucēt studiju laikā – veicināt satraukumu, izdegšanu, nomāktību un neapmierinātību, kā arī reizēm izraisīt biežāku slimošanu.

Ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 15.00 – 16.00 meistarklases ietvaros topošā veselības sporta speciāliste un pavārgrāmatas Garšīgs nav sarežģīts autore Elizabete Valujeva piedāvās kopīgi pagatavot sāļās maizes recepti un stāstīs par sabalansētu uzturu, gatavošanas paradumiem, maltīšu plānošanu, uztura pamatprincipiem un savu pieredzi ceļā uz veselīgāku dzīvesveidu. Turpinājumā plkst. 16.00 – 17.00 tiešsaistē un klātienē izglītojošā iniciatīva Autorskola aicinās studentus piedalīties seminārā par intelektuālo īpašumu. Šajā dienā atzīmē UNESCO Pasaules grāmatu un autortiesību diena.

Piektdien, 26. aprīlī, plkst. 15.00 – 16.00 Karjeras iedvesmas nedēļu noslēgs RSU absolventu asociācijas diskusija. Ar mērķi iedvesmot esošos un topošos studentus sarunā piedalīsies prof. Signe Tomsone, RSU absolvente, studiju programmas Rehabilitācija studiju programmas vadītāja, Inese Vectirāne, RSU studiju programmas Medicīna absolvente, Rūdolfs Vilde, RSU studiju programmas Medicīna absolvents, ārsts rezidents, Elīza Marta Stangaine, RSU studiju programmas Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika absolvente.

Karjeras iedvesmas nedēļas pasākumi pieejami par brīvu klātienē un/ vai tiešsaistē.

Pasākuma programma

Papildu informācijai