Pārlekt uz galveno saturu

Atbalstām TEVI un tavus nākotnes panākumus

Karjeras centrs sniedz atbalstu RSU studentiem, skolēniem un absolventiem dažādos ar profesionālo un karjeras izaugsmi saistītos jautājumos, kā arī sadarbības iespējas darba devējiem. Piedāvājam individuālās un grupu konsultācijas, karjeras nodarbības, tematiskos seminārus un lekcijas.

Pieraksties Karjeras centra jaunumiem

Reizi mēnesī saņemsi e-pastu par Karjeras centra aktualitātēm, jaunumiem, gaidāmajiem pasākumiem un semināriem.

Individuālās karjeras konsultācijas

Karjeras centrs piedāvā individuālās konsltācijas arī tiešsaistē, lietotnē Zoom.

Karjeras konsultants individuālās konsultācijas laikā var tev palīdzēt: 

 • Pieņemt lēmumus par studiju izvēli
 • Pieņemt lēmumus par karjeras izvēli
 • Definēt mērķus un soļus to sasniegšanai
 • Iegūt motivāciju situācijas risināšanai vai pārtraukšanai 
 • Izvēlēties starp iespējām
 • Noteikt tavas vērtības un talantus
 • Pieņemt labākus lēmumus
 • Uzlabot attiecības un izprast apkārtējos
Vienas bezmaksas individuālās konsultācijas ilgums – līdz 90 minūtēm.

Karjeras virziena špikeris

Mana karjeras grāmatiņa ir darba burtnīca jauniešiem savas potenciālās karjeras, biznesa vai studiju izvēles un citu piedzīvojumu atklāšanai.

Grāmatiņas mērķis ir dot iespēju vidusskolas un pirmo studiju gadu jauniešiem caur neformālu ceļu, sarunā ar sevi, atklāt to karjeras virzienu, kurš šķiet visaizraujošākais un, izstrādājot plānu apzināties, kādi būtu nākamie soļi šā mērķa sasniegšanai. Grāmatiņu var saņemt konsultācijas laikā, aizpildīt to individuāli vai kopā ar konsultantu, kā arī pieteikt to un saņemt Karjeras centrā.

rsu_karjeras_centra_foto_gramatas-lead.gif

Grāmatiņai ir četras nodaļas: ES, PASAULE, KARJERA un PLĀNS.

Caur jautājumiem noteiktā secībā tiek

 • atklāti aspekti par personību
 • atklāta attieksme pret pasauli, kas mums tajā patīk un ko vēlamies mainīt
 • definētas iespējamās karjeras un biznesa izvēles
 • salīdzinātas izvēles iespējas, aptuvenās izmaksas un nodefinēti nākamie soļi

Grāmatiņas misija

 • Dot tev darbarīku, ar kuru atklāt savas potenciālās karjeras virzienus, kuri uzrunā tevi personīgi
 • Palīdzēt tev nokļūt pie atbildēm, kuras kombinējot radīsi pats savas biznesa idejas
 • Darbināt abas tavas smadzeņu puslodes – gan iztēli, gan konstruktīvo domāšanu, lai tu pats spētu atpazīt un noformulēt nākamos soļus pretī kādam no sevis izvēlētajiem karjeras virzieniem
 • Atklāt tevī meistarību savas nākotnes veidošanā un izvēļu izdarīšanā, iepazīstinot ar vērtīgiem jautājumiem, ko uzdot sev un citiem arī citās situācijās
 • Iedvesmot tevi ar entuziasmu doties pretī savai izvēlei
Studiju informācijas konsultācija

Studiju informācijas konsultants tev var palīdzēt:

 • noskaidrot precizējošus jautājumus par studiju programmām,
 • par uzņemšanas procesu un dokumentiem, kas jāiesniedz,
 • par studiju procesu un studijām RSU,
 • citus interesējošus jautājumus par RSU piedāvātajām studiju programmām.

Konsultācija ir bez maksas.

Viena konsultācija ilgst līdz 60 min.
Koučinga sesija

Starts taviem sapņiem un kompass ceļā uz taviem mērķiem, panākumiem, pašizaugsmi

Ar spēcīgu jautājumu un metožu palīdzību koučs tev palīdzēs atrast patiesās atbildes, kas balstītas tavās vērtībās. Sesijas rezultātā rodas skaidra rīcība, mērķi un soļi.

Koučinga sesijā iegūsi skaidrāku virzienu un precīzus soļus, atradīsi sevī spēku un motivāciju izvēlētajam virzienam.

Vērsies pie kouča, ja

 • tev ir īpaši mērķi,
 • jāatrisina noteikta problēma,
 • paredzamas iekšējas vai ārējas pārmaiņas,
 • esi iestrēdzis un neapmierināts ar esošo situāciju,
 • tiecies pēc izcilības u. c.

Koučinga sesija RSU studentiem – bez maksas.

Viena individuālā koučinga konsultācija ilgst līdz 60 min.
Psiholoģiskais atbalsts

Karjeras centrs piedāvā psihoemocionālo palīdzību studentiem un darbiniekiem līdz piecām konsultācijām semestrī.

Šajā saspringtajā laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un esam sastapušies ar jauniem izaicinājumiem, jebkurš studējošais var justies nomākts, izjust spriedzi, trauksmi un dusmas, kas var traucēt studiju procesam un ikdienai. Šīs emocijas un izjūtas ir saprotamas, un ir svarīgi rast risinājumu. Psihologa konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm, lai izvairītos no krīzes sekām.

Psiholoģiskais atbalsts

Jūti, ka krīze ir iespaidojusi arī tevi? Vai tavi spēki ir izsīkuši citu sadzīvisku lietu dēļ un ir nepieciešama palīdzība?

Kur meklēt psiholoģisko atbalstu un palīdzību šodien?

Diennakts krīzes tālrunis Skalbes: 116123 (bez maksas)

Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116006 (katru dienu no 12 līdz 22)

Zvanu līnija Parunāsim ir iespēja ikvienam katru dienu (arī svētkos) no 9 līdz 17 zvanīt pa tālruni 26564564 un izteikt visu, kas sakrājies uz sirds, visu, ar ko gribas dalīties. Ar zvanītāju runās operators, kurš uzklausīs, aprunāsies, kā arī, ja nepieciešams, mēģinās atbildēt uz interesējošiem jautājumiem, palīdzēs atrast informāciju, kur saņemt profesionāļu palīdzību, ja tāda būs nepieciešama. 

Veselības ministrijas mājas lapā sadaļā Es par veselību var iegūt vairāk informācijas par dažādām tēmām un ar veselību saistītiem jautājumiem (piemēram, uzturu, psihisko veselību, seksuālo veselību, atkarībām u. c.).

Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā sadaļā Iedzīvotājiem var iegūt informāciju par dažādām tēmām un veselību saistītiem jautājumiem.

Grāmata Pašpalīdzības un pašvadības iespēju arsenāls krīzes un transformāciju laikā: metodes ikvienam

Supervīzija

Kas ir supervīzija

Supervīzija ir konsultatīvs atbalsts jautājumos, kas saistīti ar darbu un profesionālo darbību. Profesionālās efektivitātes paaugstināšana ir supervīzijas galvenais rezultāts, kas var ietvert dažādu jautājumu risināšanu: profesionālo robežu apzināšanās, rīcības alternatīvu atrašana konkrētās darba situācijās, attiecību veidošana ar kolēģiem, padotajiem, klientiem, sadarbība komandā, darba stratēģijas, stresa faktoru un izdegšanas mazināšana un daudzi citi jautājumi, kas aktualizējas ikdienas darbā. 

Kad supervīzija ir nepieciešama

Palīdzošās profesijās (piemēram, sociālais darbs, mākslas terapija, psiholoģija, psihoterapija, karjeras konsultācijas), kurās ir intensīvs un ciešs kontakts ar cilvēkiem, supervīzija ir nepieciešama jau studiju procesā. Tai jābūt pieejamai studiju prakses un turpmākās profesionālās darbības laikā. Bieži profesionāļi uzskata, ka supervīzija ir nepieciešama krīzes situācijās un tad, kad ir kādas izdegšanas pazīmes. Tomēr supervīziju būtu jāapmeklē pirms šādu situāciju rašanās. Viens no supervīzijas uzdevumiem ir arī krīzes situāciju priekšlaicīga identificēšana un novēršana. Pieredze un pētījumi rāda, ka darbinieki, kuri savlaicīgi un regulāri apmeklē supervīzijas ir pakļauti mazākam izdegšanas riskam un darbā ar klientu ir empātiskāki. 

Grupu konsultācijas

Grupu konsultāciju piedāvātie temati:

 • Karjeras izvēle (vispārēja satura seminārs par karjeru, izvēli, iespējām. Semināra beigās, izmantojot kādu no karjeras izvēles metodēm, asociatīva spēle,  kas rosina jauniešus domāt par izvēli, par iespējām)
 • Kā neapjukt izglītības piedāvājuma džungļos (nodarbība iecerēta kā palīgs jauniešiem, kas ļaus noorientēties un saprast, ar ko viņi vēlas saistīt savu nākotni. Nodarbība ļaus izprast kā izvirzīt mērķi un kādus instrumentus likt lietā, lai to sasniegtu)
 • CV, motivācijas vēstule (nodarbība par CV sagatavošanu, par pareizu Motivācijas vēstules noformēšanu, ieskats darba intervijā)
 • Darba intervija (saruna par to, kas ir darba intervija, par tās veidiem, kā uzvesties, kā sagatavoties)
 • Manas vērtības (kas ir vērtības, vērtību veidošanās, uzdevumi ar izdales materiāliem)
 • Ķermeņa valoda (sarokošanās, sasveicināšanās, aktīvā klausīšanās, klausīšanās līmeņi, uztveres veidi, pielāgošanās veidi, ārējais izskats, stāja, ķermeņa kustības, emocijas, uzstāšanās)
 • Mērķu uzstādīšana (mana karjera, mani mērķi, kā izvēlēties, lēmumu pieņemšana, mērķu uzstādīšana)
 • Personīgais zīmols (kas es esmu, ko protu un kā par to pastāstīt topošajam darba devējam)
Vienas grupu konsultācijas ilgums – līdz 2 stundām.
Grupu konsultācijai var pieteikt ne vairāk kā vienu klasi/grupu, un klase/grupa ir jāpiesaka skolas darbiniekam/grupas vecākajam.
CV darbnīca

Student, esi nolēmis pieteikties vakancei, bet neesi pārliecināts, vai tavs CV ir atbilstīgs un korekts? 

Iesūti mums savu CV. Palīdzēsim to uzlabot, padarīt pievilcīgu potenciālajam darba devējam. Atbildi saņemsi e-pastā, kā arī, ja nepieciešams, organizēsim tikšanos, lai pārrunātu kļūdas un dotu ieteikumus. 

karjeras-centrs_cv-darbnica.png

Karjeras nodarbības sadarbībā ar LNB

Brauc ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku un piedalies RSU Karjeras centra nodarbībā

Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centru piedāvā informatīvas un izglītojošas Karjeras nodarbības. Tiek piedāvāts iepazīt visus karjeras plānošanas aspektus. Tostarp pašnovērtējuma veikšanu, darba tirgus izpēti un iepazīšanu, izglītības iestāžu piedāvājumu konkrētas profesijas  apguvei, karjeras lēmuma pieņemšanu un citus. Karjeras nodarbības iespējams personalizēt un pielāgot tam, kas interesē jauniešus. Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centrs iespēju robežās piesaista studentus – vēstnešus, kas var informēt skolēnus par konkrētām studijām RSU fakultātēs un par nākotnes profesijas izvēli, kā arī informatīvu stāstu par RSU.

karjeras-nodarbibas-LNB.png

Piedāvātais LNB un RSU kopīgais pakalpojums apvieno izzinošu ekskursiju LNB, profesijas stāstu, vēstneša sarunu un karjeras nodarbību!

Karjeras nodarbībām piedāvātie temati

 • Karjeras izvēle (vispārēja satura seminārs par karjeru, izvēli, iespējām. Semināra beigās, izmantojot kādu no karjeras izvēles metodēm, asociatīva spēle,  kas rosina jauniešus domāt par izvēli, par iespējām)
 • Kā neapjukt izglītības piedāvājuma džungļos (nodarbība iecerēta kā palīgs jauniešiem, kas ļaus noorientēties un saprast, ar ko viņi vēlas saistīt savu nākotni. Nodarbība ļaus izprast kā izvirzīt mērķi un kādus instrumentus likt lietā, lai to sasniegtu)
 • CV, motivācijas vēstule (nodarbība par CV sagatavošanu, par pareizu Motivācijas vēstules noformēšanu, ieskats darba intervijā)
 • Darba intervija (saruna par to, kas ir darba intervija, par tās veidiem, kā uzvesties, kā sagatavoties)
 • Manas vērtības (kas ir vērtības, vērtību veidošanās, uzdevumi ar izdales materiāliem)
 • Ķermeņa valoda (sarokošanās, sasveicināšanās, aktīvā klausīšanās, klausīšanās līmeņi, uztveres veidi, pielāgošanās veidi, ārējais izskats, stāja, ķermeņa kustības, emocijas, uzstāšanās)
 • Mērķu uzstādīšana (mana karjera, mani mērķi, kā izvēlēties, lēmumu pieņemšana, mērķu uzstādīšana)

Katrā karjeras nodarbībā iespējams izmantot dažādas interaktīvas un izzinošas, Latvijā radītas psiholoģiskās spēles un metodes, kas iedvesmo, izglīto, motivē, iedrošina skolēnus sapņot, attīstīties, izglītoties, pilnveidoties un sasniegt savus mērķus!

Tavai izaugsmei

RSU Karjeras centrs ir izstrādājis materiālus, kurus vari izmantot ikdienā savai izaugsmei un veidotu sev vēlamus ieradumus un sasniegtu nospraustos mērķus. Lejupielādē šos materiālus, izdrukā un lieto tos papīra formātā!

Ieradumu kalendārs

ieradumu_kalendars.jpg

Lejupielādēt pdf datni

RSU mērķu modelis

rsu_merku_modelis.jpg

Lejupielādēt pdf datni


Lai nodrošinātu iespēju studējošajiem un skolēniem saņemt kvalitatīvus, piemērotus karjeras atbalsta pakalpojumus, RSU Karjeras centra speciālisti un konsultanti pilnveidojas un ir biedri ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskās asociācijās un aģentūrās. Karjeras centra konsultanti iesaistās starptautiskos projektos un ir biedri starptautiskās karjeras organizācijās.

Galvenie sadarbības partneri

 • Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācija (LKAAA)
 • Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB)
 • European Association of Career Guidance (EACG)

Iesaiste projektos

 • VIAA projekts Tavai karjerai un Karjeras nedēļa
 • ESF projekts Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs
 • Programma Euroguidance – Eiropas nacionālo resursu un informācijas centru tīkls 34 Eiropas valstīs