Konferences, semināri
Pētniecība
Zobārstniecība, mutes medicīna

No 14. līdz 16. septembrim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisināsies 27. Eiropas Zobārstniecības sabiedrības veselības asociācijas kongress (27th EADPH Congress), bet 16. septembrī – Latvijas 10. Starptautiskā profilakses konference zobārstniecībā.

eadph_logo.png

profilakse_un_sab_veseliba_zobarstnieciba_logo.png

27. Eiropas Zobārstniecības sabiedrības veselības asociācijas kongress

Tajā tiks pārrunātas sabiedrības veselības aktualitātes, piemēram, par universālo veselības aprūpes nodrošināšanu un tās ilgtspējību. Kongresa tēma: "Ilgtspējība zobārstniecībā – daudzpusīga pieeja".

Kongresa valoda: angļu.

Kongresā uzstāsies izcilākie lektori no Īrijas, Dānijas, Lielbritānijas, Nīderlandes un Francijas, kā arī pārstāvji no Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Komisijas. Dzirdēsim pieredzes stāstus, kā efektīvi mazināt mutes slimību slogu uz veselības aprūpes sistēmu, tā nodrošinot sistēmas ilgtspējību.

Plānots, ka kongresā piedalīsies apmēram 200 sabiedrības veselībā ieinteresētu zobārstu un akadēmiķu no visas pasaules. Programma ietver lekcijas, speciālo interešu grupas un zinātnisko tēžu prezentācijas trīs dienu garumā ar sociālajiem pasākumiem vakaros un paneļdiskusiju sestdien. Tā kā kongress notiks hibrīdformātā, t. i., gan klātienē, gan tiešsaistē, vēl vairāk interesentu no visas pasaules varēs piedalīties kongresā un gūt pieredzi.

Sestdien paneļdiskusijā dzirdēsim labos piemērus par ilgtspējīgām veselības programmām Dānijā un Skotijā, ko vadīs žurnālists, televīzijas raidījuma "Vides fakti" vadītājs Sandijs Semjonovs. Diskusijās piedalīsies Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece, Baiba Ziemele no Pacientu organizāciju tīkla, kā arī pārstāvji no RSU Sabiedrības veselības institūta, studentu un jauno speciālistu organizācijām.

Ņemot vērā pasākuma straptautisko raksturu un būtisko ietekmi uz potenciāliem politiskiem lēmumiem Latvijas veselības sistēmas uzlabošanā, sestdien aicināti piedalīties arī Latvijas zobārsti, zobu higiēnisti, citi zobārstniecības komandas dalībnieki un sabiedrības veselības speciālisti. Jāuzsver, ka pašlaik Latvijas veselības aprūpes sistēma jau ir sākusi pārmaiņu kursu un izstrādā sistēmu, kā nodrošināt apmaksu par veselību, nevis par slimību ārstēšanu, ieviešot vērtībās balstītu veselības aprūpes koncepciju.

Kongresa programma (angļu valodā)

Plašāka informācija (angļu valodā)

Latvijas 10. Starptautiskā profilakses konference zobārstniecībā

Tā notiks RSU aulā sestdien, 16. septembrī, paralēli Eiropas Zobārstniecības sabiedrības veselības asociācijas kongresam un pulcēs veselības aprūpes speciālistus no visas pasaules un politikas veidotājus no Latvijas, lai kopā rastu risinājumus ilgtspējīgas zobārstnieciskās aprūpes nodrošināšanai, uzlabojot pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem.

Konferences valodas: angļu un latviešu (bez tulkojuma).

Sagaidāms, ka apmēram 400 Latvijas zobārstu un zobu higiēnistu piedalīsies kongresa paneļdiskusijās, klausoties starptautiskās labās pieredzes piemērus un uzklausot Latvijas ārstu un zobārstu, pacientu, jauno speciālistu pārstāvjus, kā arī pieredzējušus sabiedrības veselības speciālistus.

Konferences programma

Plašāka informācija

Abus vērienīgos pasākumus organizē Eiropas Zobārstniecības sabiedrības veselības asociācija, RSU un nodibinājums Mutes veselības fonds.