Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) biznesa inkubators B-space, izglītības organizācija Junior Achievement Latvia kopā ar farmācijas kompāniju Novartis Baltics un Latvijas Mobilo telefonu (LMT) līdz 1. februārim aicina studentus pieteikties Healthtech jeb veselības tehnoloģiju inovāciju pirmsakseleratoram.

healthtech_022022.png

Tā dalībniekiem ciešā sadarbībā ar nozaru speciālistiem, jaunuzņēmumiem un akadēmisko sektoru būs iespēja savas biznesa idejas medicīnas tehnoloģiju jomā pārvērst taustāmos prototipos ar potenciālu kļūt par konkurētspējīgiem uzņēmumiem. LMT kā inovāciju partneris iesaistīsies ne tikai projekta attīstībā un dalībnieku mentorēšanā, bet arī piešķirs 25 000 EUR prototipu radīšanai.

Pirmsakseleratora programmā aicināti piedalīties un apvienot zināšanas dažādu nozaru bakalaura studiju, maģistrantūras un doktorantūras studenti.

Programma tiks realizēta trīs etapos:

1. Izglītojošais etaps sniegs dalībniekiem ieskatu uzņēmējdarbībā un medicīnā un to, kā šīs abas jomas var tikt savienotas. Tas sāksies jau 24. janvārī ar pirmo vebināru un noslēgsies ar ideju nometni, kurā tiks radīti risinājumi industrijas partneru piedāvātajiem izaicinājumiem.
  2. Testēšanas un attīstības etapā komandas strādās ar tehniskajiem un biznesa mentoriem, kas līdzdarbosies pie risinājumu attīstīšanas, vienlaikus sniedzot finansiālu atbalstu prototipēšanai. Tiks rīkotas darbnīcas par vērtības piedāvājumu, biznesa modeļiem, eksperimentēšanu, gatavību tirgum un citām būtiskām tēmām atbilstoši komandu vajadzībām.
  3. Validācijas etapā programma noslēgsies ar komandu prezentācijām žūrijai, kas izvērtēs radītā produkta vērtību un prototipu. Komandas tiks iepazīstinātas ar nākamajiem soļiem, eksistējošajām atbalsta programmām, inkubatoriem idejas attīstības turpināšanai un realizēšanai.

Gatavojoties Healthtech preakseleratoram, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt divus vebinārus, kuros varēs uzzināt vairāk par programmas norisi, pieejamo atbalstu risinājumu veidošanā, kā arī dzirdēt healthtech jaunuzņēmumu pieredzes stāstus:

• 1. vebinārs
    24. janvārī plkst. 16.00 – 18.00