Pārlekt uz galveno saturu

B-Space ir RSU biznesa inkubators, kas radīts ar mērķi atbalstīt un veicināt inovāciju, līderības un uzņēmējdarbības iespējas RSU studējošajiem. Inkubatorā pieejamas bezmaksas koplietošanas telpas ar darbam un atpūtai nepieciešamo (bezmaksas wi-fi, biroja tehnika, virtuve un atpūtas telpas u. c.), iespēja studentiem eksperimentēt un radīt savas idejas prototipus, atrast domubiedrus un komandu, konsultēties ar ekspertiem, saņemt mentoru atbalstu un piedalīties tīklošanās un citos inkubatora organizētajos pasākumos.

Galvenie ieguvumi no dalības inkubatorā

 • Mentora atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai
 • Tīklošanās ar dažādiem nozares ekspertiem, uzņēmējiem, investoriem
 • Uzņēmējam nepieciešamo prasmju un kompetenču attīstība – darbs komandā, inovāciju veidošana un radošums, ideju attīstība un komercializācija
 • Savas idejas potenciāla pārbaudīšana tirgū bez finansiāliem ieguldījumiem
 • Jaunas zināšanas un esošo zināšanu nostiprināšana
 • Pieeja noderīgiem resursiem un konsultācijām

Kā pieteikties

Radošās darbnīcas

Piesakies RSU biznesa inkubatora B-space radošajām darbnīcām, kas norisināsies 20.–22. septembrī, lai atklātu jauno mācību gadu kopā ar mums!

Šogad radošajās darbnīcās varēsi iegūt kontaktus, darboties praktiski dažādos uzdevumos un komandās, uzlabot savas prezentēšanas spējas, kā arī iegūt vērtīgu informāciju par 3D printēšanas nozari un finansējuma iespējām savai biznesa idejai Latvijā.

b_space_ka_pieteikties.jpg

Radošās darbnīcas

 • 20. septembrī plkst. 14–17 – 3D printēšanas darbnīca
 • 21. septembrī plkst. 14–17 – Runas mākslas darbnīca
 • 22. septembrī plkst. 12–15 – Kā iegūt finansējumu savai biznesa idejai

Nodarbības notiks klātienē. Tiekamies Rīgā, Vīlipa ielā 12!

Neskaidrību vai jautājumu gadījumā raksti uz edgars[pnkts]lacisatrsu[pnkts]lv.

Pirmsinkubācijas (PINK) programma

Pirmsinkubācijas programma ir brīvpieejas kurss jebkuram interesentam, lai topošajiem uzņēmējiem palīdzētu radīt biznesa ideju un izveidot komandu, kā arī sagatavotos uzņemšanai inkubācijas programmā. Tās norise ir reizi nedēļā (1,5 h) trīs mēnešu garumā. Lai pieteiktos PINK programmā, jāsazinās ar inkubatora komandu un jāaizpilda neliela pieteikuma anketa.

Pieteikšanās PINK programmā: 12.–30.09.

Datu apstrādes atruna

b_space_meeting.JPG

Inkubācijas (INK) programma

Var pieteikties komandas 2–5 cilvēku sastāvā ar kopīgu biznesa ideju (vismaz vienam no komandas dalībniekiem jābūt RSU studējošajam, darbiniekam vai absolventam).

Atlases konkurss tiek organizēts vienu reizi akadēmiskajā gadā.

INK programma tiek organizēta trijos posmos:

 • biznesa idejas definēšana, iespējamais biznesa modelis un komanda;
 • tirgus analīze, komandas un mentora sadarbība, produkta/pakalpojuma skiču radīšana;
 • uzņēmuma finanšu un juridiskās struktūras radīšana, prezentēšanas jeb pitch prasmju attīstīšana, gatavojoties Demo dienai.
Uzņemšana INK programmā:
14.12.2021.–12.01.2022.

Datu apstrādes atruna


Kas mēs esam

Mērķis – ieinteresēt un motivēt RSU studējošos un personālu jaunu un inovatīvu biznesa ideju attīstībā un uzņēmējdarbībai nepieciešamo prasmju pilnveidei, nodrošinot konsultatīvo, informatīvo un infrastruktūras atbalstu.

Biznesa inkubatora funkciju nodrošina RSU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts.

Komanda

Palīdzēt Latvijai augt. Edgars Lācis par studijām, biznesa idejām un basketbolu

Tiešraides ieraksts: 18.06.2021. B-Space Demo diena

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas var pievienoties biznesa inkubatoram?

PINK programma ir pieejama ikvienam interesentam, neatkarīgi no tā, vai viņam ir biznesa ideja, produkta vai pakalpojuma iestrādes.

INK programmai var pieteikties komandas 2–5 cilvēku sastāvā ar kopīgu biznesa ideju (vismaz vienam no komandas dalībniekiem ir jābūt RSU studējošajam, darbiniekam vai absolventam (pēdējo trīs gadu laikā)).

Kā var pieteikties biznesa inkubatoram?

Lai kļūtu par pirmsinkubācijas programmas dalībnieku, jāsazinās ar inkubatora komandu un jāaizpilda neliela pieteikuma anketa.

Lai pieteiktos inkubācijas programmā, ir jāaizpilda pieteikuma anketa. Papildus jāiesniedz visu komandas dalībnieku CV, studējošajiem – studentu apliecības kopija vai izziņa no augstskolas, RSU – absolventiem – RSU diploma kopija, RSU akadēmiskajam un vispārējam personālam – RSU darbinieka apliecības kopija.

Anketu izvērtē inkubatora uzņemšanas komisija, kam pretendentu komanda prezentē savu uzņēmuma ideju.

Inkubatorā nevar pieteikties komanda, ja kāds no tās dalībniekiem vienlaikus saņem atbalstu citā Latvijas vai ārvalstu biznesa inkubatorā.

Kādas idejas var pieteikt biznesa inkubatorā?

Biznesa inkubators ir specializējies ar veselības inovācijām un medicīnas tehnoloģijām saistītajās jomās, taču aicināti ir arī dalībnieki ar biznesa idejām citās nozarēs.

Inkubatorā netiks uzņemtas idejas, kas saistītas ar alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo un citu apreibinošo vielu ražošanu un tirdzniecību, intīmpreču tirdzniecību un intīmpakalpojumu sniegšanu.

Mani interesē dalība inkubatorā, bet man nav ideja.

Biznesa inkubatorā ir izveidota pirmsinkubācijas programma, kuras mērķis ir iedrošināt un motivēt studentus meklēt un attīstīt savu biznesa ideju pieredzējušu mentoru un lektoru pavadībā. B-space ir vieta eksperimentiem un mācību procesam, turklāt interesentiem ir iespēja pievienoties arī citu studentu komandām un attīstīt viņu biznesa idejas.

Man jau ir savs uzņēmums, bet vai es varu saņemt kādu atbalstu inkubatorā?

Jā, protams! Vien jāievēro pāris nosacījumi: kādam no komandas dalībniekiem ir jābūt RSU studējošajam, absolventam vai darbiniekam, kā arī komandas dalībnieki nedrīkst vienlaicīgi saņemt atbalstu kādā citā Latvijas vai ārvalstu inkubatorā.

INK programmā uzņēmuma komanda var saņemt pieeju inkubatora mentoru un ekspertu tīklam, konsultācijas, izmantot koplietošanas telpas un inkubatora resursus u. c.

Vai par dalību biznesa inkubatorā ir jāmaksā?

Nē, biznesa inkubatora programmas, kā arī organizētie pasākumi ir bezmaksas. Vienīgais resurss, kas tiek prasīts, ir dalībnieka motivācija un laiks, lai izpildītu dalības nosacījumus un veiksmīgi virzītos uz priekšu savas idejas attīstībā.

Kā man atrast inkubatoru?

Inkubatora adrese: Rīga, Vīlipa iela 12. Ar inkubatora komandu var sazināties pa e-pastu bspaceatrsu[pnkts]lv vai meklējot mūs arī Facebook lapā, kur informēsim par mūsu aktualitātēm.

Gaidām ciemos!