Atzinība
Pētniecība
Sabiedrības veselība

22. martā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) starptautiskajā studentu konferencē tika noskaidroti RSU sabiedrības veselības krīzes komunikācijas simulācijas konkursa uzvarētāji.

Simulācijas konkursā uzvarēja un galveno balvu – braucienu uz Eiropas Sabiedrības veselības asociācijas organizēto 17. Eiropas Sabiedrības veselības konferenci Lisabonā (Portugālē) – saņēma studentu komanda, kurā bija apvienojušās Maija Pēce (studiju programma Medicīna), Viktorija Kuņicina (Sabiedrības veselība) un Annija Ermiča (Sabiedriskās attiecības).

Simulācijas konkursa mērķis bija sekmēt studentu prasmes sabiedrības veselības krīzes komunikācijas situāciju vadīšanā un risināšanā, popularizēt sabiedrības veselības  jomu,  kā arī attīstīt simulācijā balstītu izglītības pieeju.

Konkursa unikalitāti iezīmē divi aspekti: pirmkārt, šāda veida simulācijas scenāriju konkurss sabiedrības veselībā tika organizēts pirmoreiz; otrkārt, konkursa pamatprasība bija izveidot starpdisciplināru komandu, kas palīdz krīzes situāciju komunikāciju risināt no dažādiem skatpunktiem.

“Krīzes simulācijas veidošana bija ļoti aizraujoša un izglītojoša pieredze.

Esam gandarītas par ieguldīto darbu un iespēju spert soli tālāk, jo varēsim iegūt vērtīgu pieredzi un, iespējams, pat nodibināt jaunus kontaktus,” norāda uzvarētāju komandas pārstāve Annija Ermiča, kura kopā ar savām domubiedrenēm konkursam bija iesniegušas scenāriju Tabakas izstrādājuma izraisīta veselības aprūpes krīzes simulācija (TAIVA).

Starpdisciplināra konkursa komisija

Arī konkursa komisiju veidoja starpdisciplināra komanda: Sociālo zinātņu fakultātes lektore un pētniece Lāsma Šķestere, profesionālā bakalaura studiju programmas Sabiedrības veselība direktore Solvita Kļaviņa-Makrecka, Sabiedrības veselības institūta direktore, Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras asoc. prof. Anda Ķīvīte-Urtāne, Latvijas Sabiedrības veselības asociācijas priekšsēdētāja, Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras prof. Anita Villeruša, Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece, Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras doc. Lauma Sprinģe, Sabiedrības veselības institūta vecākā laborante Laura Maļina, Sabiedrības veselības institūta vecākā laborante Jekaterina Kozačenko un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra (MITC) projektu grupas vadītāja Evita Grigoroviča.

Finālistu izvērtēšanai tikai pieaicināti ar nozares pārstāvji: Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Jana Feldmane, komunikācijas speciālists Ivars Svilāns, Slimību profilakses un kontroles centra veselības koordinētāja Viola Daniela Kiseļova un MITC direktora p. i. Andreta Slavinska.

Kā norāda Ivars Svilāns:

“Dzīve gandrīz nekad nenotiek tā, kā mācību teoriju grāmatās. Tādēļ izspēlēt pēc iespējas reālākus scenārijus ir viens no labākajiem veidiem ienest realitāti mācībās.

Turklāt apvienot vairākas disciplīnas un jomas palīdz gan padarīt to interesantāku, gan mācīties citam no cita.”.

Andreta Slavinska piebilst:

“Konkurss studentiem deva iespēju gūt pieredzi, kā veidot izglītības saturu, un iegūtie rezultāti apliecina, ka RSU studenti izprot, kas ir simulācija un kā šī metode var tikt izmantota studiju rezultātu sasniegšanā.

Mēs – RSU – varam mācīties no studentu radošajām idejām. Konkursa starpdisciplinārā perspektīva iezīmē simulācijā balstītas izglītības nākotnes attīstības virzienus RSU.”

Konkursā varēja piedalīties starpdisciplināras komandas

Konkursā bija iesniegtas 12 scenāriju idejas, dažādās starpdisciplinārās komandās apvienojot gan latviešu, gan ārvalstu studentus no studiju programmām Medicīna, Sabiedrības veselībaSabiedriskās attiecībasRehabilitācija un Uzturzinātne. No šiem konkursa pieteikumiem komisija atlasīja četrus scenārijus, kuri tika izvirzīti konkursa finālam (pitch formāta prezentācijai) 10. RSU starptautiskajā studentu konferencē Health and Social Sciences (International Student Conference Health and Social Sciences). Plašāka informācija

RSU sabiedrības veselības krīzes komunikācijas simulācijas scenāriju konkursa komisija pateicas studentiem par aktīvu iesaistīšanos un ekspertiem par atsaucību un atbalstu.