11. martā tika izvēlēti četri sabiedrības veselības krīzes komunikācijas simulācijas konkursa labākie darbi, kas pavisam drīz, 22. martā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) starptautiskajā studentu konferencē Health and Social Sciences sacentīsies par galveno balvu – braucienu uz Eiropas Sabiedrības veselības asociācijas organizēto 17. Eiropas Sabiedrības veselības konferenci Portugāles galvaspilsētā Lisabonā.

Lai piedalītos konkursā, studenti tika aicināti veidot starpdisciplināras komandas trīs dalībnieku sastāvā. Konkursa vērtēšanas komisija, kuru veidoja pārstāvji no Sabiedrības veselības institūta, Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras, Sociālo zinātņu fakultātes un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra, finālam izvirzīja četras komandas:

1. Tabakas izstrādājuma izraisīta veselības aprūpes krīzes simulācija (TAIVA): Maija Pēce, Viktorija Kuņicina, Annija Ermiča;
  2. Legionella spp. gadījuma simulācija (Sim-IPE): Klinta Luīze Sprūdža, Renāte Rūta Apse, Lauma Balode;
  3. Dezinformācija un helsisms piena nozarē (Āboliņš): Ieva Siksaliete, Laima Unzule, Katrīna Faibuševiča;
  4. Vides piesārņojums Lieleju ciemā (Lielejas): Justīne Estere Vilka, Laura Līpenīte, Ance Kazuša.

Simulācijas scenāriju konkursa mērķis ir sekmēt studentu prasmes sabiedrības veselības krīzes komunikācijas situāciju vadīšanā un risināšanā, popularizēt sabiedrības veselības jomu, kā arī attīstīt simulācijā balstītu izglītības pieeju un bagātināt RSU studiju programmu saturu, iekļaujot konkursa rezultātā izstrādātās labākās sabiedrības veselības ārkārtas situāciju simulāciju scenārijus studiju procesā.

Simulācijas scenāriju konkursa finālistu idejas pitch formātā tiks prezentētas RSU starptautiskajā studentu konferencē Health and Social Sciences, un konkursa uzvarētājs tiks noskaidrots piektdien, 22. martā. Konkursa uzvarētājkomandas dalībnieki iegūs unikālu iespēju doties uz Eiropas Sabiedrības veselības asociācijas (EUPHA) organizēto 17. Eiropas Sabiedrības veselības konferenci šā gada 12.–15. novembrī Lisabonā. Konference ik gadu pulcē ap 2400 dalībnieku no visiem kontinentiem, no kuriem 400 ir studenti. Pēc starptautiskās studentu konferences četras finālistu komandas, sadarbojoties ar mentoriem no saistījām nozarēm, pilnveidos savas scenāriju idejas, lai sagatavotu simulācijas, kuras turpmāk varēs integrēt RSU studiju procesā.

Konkursā tika iesniegtas 12 scenāriju idejas, dažādās starpdisciplinārās komandās apvienojot gan vietējos, gan ārvalstu studentus no programmām Medicīna, Sabiedrības veselība, Sabiedriskās attiecības, Rehabilitācija un Uzturzinātne. Studentu iesniegtajos scenārijos piedāvāts risināt krīzes situācijas – piemēram, dažādu infekciju uzliesmojumus un vides piesārņojuma gadījumus, asinsdonoru piesaisti kara gadījumā, sabiedrības izglītošana un dezinformācijas izplatība sabiedrībā, tabakas izstrādājumu radīts kaitējums, trakumsērgas izplatība un kiberuzbrukums veselības sistēmām.