Kursa vadītājs:Ilze Maldupa
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Stomatoloģija

Šī studiju kursa mērķis ir sniegt studentiem zināšanas, prasmes un kompetences, kas nepieciešamas, lai efektīvi identificētu, analizētu un risinātu klīniskos jautājumus, izmantojot zinātniskās metodes. Šajā kursā studenti iegūs padziļinātu izpratni par uz pierādījumiem balstītu zobārstniecību, pētījumu projektiem, pētījumu metodoloģiju un ētiku. Viņi apgūs zinātniskās literatūras kritiskas izvērtēšanas principus, tostarp to, kā novērtēt pētniecisko publikāciju kvalitāti un efektīvi formulēt secinājumus. Turklāt studenti attīstīs prasmi veikt pētniecības uzdevumus, tostarp izstrādāt pētniecības protokolus, vākt un analizēt datus un rakstīt manuskriptus. Kursa beigās studenti spēs pieredzējušu pētnieku vadībā veikt pētījumus, izmantojot zinātniskās metodes.

Biostatistika, Karioloģijas pamati, Mutes veselības veicināšana klīniku un populācijas līmenī

Atpazīs zinātniskās metodikas principus;
Identificēs mūsdienu medicīnas zinātnes veiksmes un problēmas;
Atpazīs uz pierādījumiem balstītas medicīnas konceptu;
Atpazīs pamata klīniskās-epidemioloģiskās pētniecības dizainus;
Identificēs pētījuma jautājumus;
Atšķirs medicīnas informācijas interneta vietnes pacientiem un profesionāļiem;
Pazīs biomedicīnas meklēšanas pārlūkus publicētai literatūrai;
Identificēs ētikas principus biomedicīnas pētījumos;
Identificēs ētiku regulējošos dokumentus medicīnas zinātnē;
Atpazīs galvenās ētikas problēmas zinātnē.

Studējošais spēs:
Veikt meklēšanu medicīnas informācijas interneta vietnēs un pārbaudīt tās ticamību;
Veikt medicīnas informācijas meklēšanu datubāzēs, izmantojot meklēšanas pārlūkus;
Pielietot medicīniskās informācijas ticamības un kvalitāte izvērtēšanas kritērijus.

Šis kurss nodrošina kompetences, kas ļauj studentam atpazīt pētījumu nozīmi klīniskajā praksē un pamatprasmes medicīniskās informācijas meklēšanai un kritiskai novērtēšanai.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Zobārstniecība, SSNSFz7MaģistrsObligātsSergio Andres Uribe Espinoza, Inga Znotiņa, Ilze Maldupa
Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Zobārstniecība, ZF7MaģistrsObligāts