Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Kursa vadītājs:Una Veseta
Studiju tips:Nepilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Sporta treneris
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Sporta zinātne

Veicināt zināšanu apguvi un izpratnes veidošanos par cilvēka organisma, orgānu un šūnu funkcijām miera stāvoklī un fiziskas aktivitātes apstākļos, un par cilvēka pozas un kustību analīzi, spēkiem, kas darbojas uz cilvēka ķermeni un kā tos izmantot, veidojot vingrinājumu programmu.

Zināšanas vidējās izglītības apjomā matemātikā, fizikā, bioloģijā, ķīmijā. Zināšanas anatomijā.

Studiju kursa apguves rezultātā students izpratīs cilvēka orgānu sistēmu fizioloģiju, miega fizioloģiju un tās ietekmi uz aktivitāti, fiziskās slodzes intensitātes fizioloģiskos rādītājus, funkcionālās izmaiņas organismā sportam raksturīgo stāvokļu laikā un pie dažādas intensitātes slodzēm. Pēc sekmīgas studiju kursa apguves studenti varēs nosaukt un aprakstīt cilvēka kustību-balsta aparāta kontraktilās un nekontraktilās struktūras, kas nodrošina gan atsevišķu ķermeņa segmentu, gan visa ķermeņa stabilitāti un mobilitāti un spēs raksturot to nozīmi kustības laikā un statiskas pozas noturēšanā.

Studiju kursa apguves rezultātā studējošie praktiski spēs novērtēt cilvēka raksturīgākos fizioloģiskos rādītājus, kustības locītavās un analizēt iesaistīto muskuļu darbību, pratīs praktiski novērtēt un analizēt konkrētas statiskas un dinamiskas pamatpozas, spēs pielietot šīs vērtēšanas un analīzes prasmes arī dažādu fizisku aktivitāšu analīzē.

Spēs noteikt fizisko īpašību rādītājus un salīdzināt ar literatūras datiem, novērtēt sportista kardiorespiratorās sistēmas trenētības pakāpi. Spēs analizēt kustību balsta sistēmas dažādu struktūru iesaistīšanos un darbību noteiktu fizisko vingrinājumu veikšanas laikā, pamatojot to izvēli konkrētu mērķu sasniegšanai. Spēs noteikt locītavu kustību apjomu.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Veselības sporta speciālists, VSS2Pirmais līmenisObligātsSvens Vilks