Attīstība
Darbiniekiem
Iekšējā konsolidācija

​Pērn uzsāktās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) iekšējās konsolidācijas rezultātā 6. februārī augstskolā darbu sākušas divas jaunas fakultātes – Veselības un sporta zinātņu fakultāte un Sociālo zinātņu fakultāte. Konsolidācija veicinās studiju programmu kvalitātes pilnveidošanos un modernizāciju, pētniecībā balstītas studiju stiprināšanu, sadrumstalotības mazināšanu un studējošo skaita palielināšanos jaunajās fakultātēs.

Pārmaiņu ieviešana ir notikusi pakāpeniski visu janvāri, netraucējot studiju procesu. Ziemas izlaidums 9. februārī tiek plānots vēl iepriekšējās fakultātēs. Sociālo zinātņu fakultātes svinīgā atklāšana notiks trešdien, 7. februārī, plkst. 16 RSU centrālās ēkas (Dzirciema ielā 16) vestibilā.

Veselības un sporta zinātņu fakultātē turpmāk būs sešas katedras, kuras iepriekš bija Rehabilitācijas fakultātē un Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātē, kā arī RSU Liepājas filiāle, Psiholoģijas laboratorija un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža.

vszf_infografiks_liels.jpg

Veselības un sporta zinātņu fakultātes dekāne prof. Inga Millere: “Fakultātes paspārnē turpmāk būs lielākā daļa veselības aprūpes virziena, kā arī citu virzienu studiju programmas, kas ļaus attīstīties starpdisciplinaritātei.

Palielināsies sadarbības iespējas starp studentiem, docētājiem, struktūrvienībām un studiju programmām, kas ne tikai paplašinās piedāvājumu izglītībā ar jaunu, starpdisciplināru studiju kursu un studiju programmu izveidošanu, bet arī veidos mūsdienīgu vidi jaunu zinātnes ideju attīstībai.”

szf_infografiks_liels.jpg

Lielākas izmaiņas ir notikušas Sociālo zinātņu fakultātē, kura ir pirmā Latvijā ar inovatīvu struktūru, atsakoties no tradicionālās katedru sistēmas. Studiju programmas būs apvienotas septiņās studiju programmu grupās:

• Bizness un ekonomika (vadītājs Romāns Putāns)
  • Komunikācija un mediji (vadītāja Lāsma Šķestere)
  • Veselības vadība (vadītāja Daiga Behmane)
  • Psiholoģija (vadītāja Sandra Mihailova)
  • Starptautiskā politika un sabiedrības studijas (vadītāja Lelde Metla-Rozentāle)
  • Iekšējā drošība (vadītāja Lidija Juļa)
  • Tiesību zinātne (vadītāja Inga Kudeikina)

Fakultātē būs arī RSU studentu medijs Skaļāk, Kriminālistikas laboratorija, tiesas sēžu izspēļu zāle, zinātniskais žurnāls Socrates un studentu pētnieciskās žurnālistikas žurnāls Inquisitio, kā arī jauna struktūrvienība pētniecības atbalstam un integrēšanai studiju procesā – Sociālo zinātņu pētniecības centrs, kuru vadīs Ieva Puzo. Lai nodrošinātu izglītības kvalitāti, fakultātē tiks izveidots jauns amats – studiju programmu kvalitātes attīstības vadītājs. Šos pienākumus veiks Līga Ozoliņa.

Sociālo zinātņu fakultātes dekāne doc. Karina Palkova:

“Smeļoties pieredzi pasaules labākajās augstskolās – Bufalo Universitātē un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā –, ar spēcīgu komandu esam izveidojuši nākotnes fakultāti, kuras darbības priekšplānā izvirzīta mūsdienās pieprasītā starpdisciplinaritāte studiju procesā un pētniecībā.

RSU Sociālo zinātņu fakultāte ir fakultāte ar ambīcijām, un tā sniedz atbildes uz lielajiem, globāliem jautājumiem, tādējādi piedāvājot risinājumus sabiedrības attīstībai ilgtermiņā.”

Projekts nr. KPVIS 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/005 RSU iekšējā un RSU ar LSPA ārējā konsolidācija.

finanse_es_nacionalais_attistibas_plans.jpg