Atzinība

Ik gadu ap 120 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu dodas smelt zināšanas un pieredzi kādā no 150 Erasmus+ programmas sadarbības augstskolām. Viņu piedzīvotais vairs nepaliek tikai sociālo tīklu ierakstos vai sarunās ar draugiem un ģimeni, – tas ir apkopots vienotā platformā, augstskolas vietnē Studentu mobilitātes pieredze ārvalstīs. Par šo digitalizācijas iniciatīvu RSU nupat saņēmusi Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izcilības balvu Spārni 2022.

sparni_2022_balva.jpg

Apkopotie pieredzes stāsti, kuriem pievienota arī meklēšanas funkcija – pēc studiju programmām, mobilitātes veida, uzņemošajām valstīm vai augstskolām – kalpo par informatīvu krātuvi ikvienam nākotnes erasmusietim, kurš pirms lēmuma pieņemšanas vēlas izzināt visu iespējamo informāciju. Šo www.rsu.lv sadaļu sadarbībā ar augstskolas mājaslapas redakciju 2018. gadā sāka veidot RSU Starptautisko sakaru departamenta kolēģi. Pieredzes stāsti lasāmi gan latviešu, gan angļu valodā, līdz ar to var kalpot ieskata gūšanai kā pašmāju, tā arī citu valstu studentiem.

Izcilības balvu VIAA ieviesa 2004. gadā, un tā tiek pasniegta katru otro gadu ar mērķi sekmēt labas kvalitātes Erasmus+ projektu izstrādi un ieviešanu, novērtēt projektu vadītāju ieguldījumu un veicināt starptautiskas pieredzes apmaiņu. Kopumā šogad balvas saņēma trīs profesionālas izglītības iestādes par ieguldījumu augstvērtīgas profesionālās izglītības un prasmju izcilības īstenošanā, trīs pašvaldības un to struktūrvienības par efektīvu un ilgtspējīgu karjeras atbalsta nodrošināšanu, kā arī deviņi Erasmus+ programmas projektu īstenotāji par izciliem sasniegumiem programmas prioritāšu Iekļaušana un daudzveidība, Digitālā pārveide, Vide un klimata pārmaiņu novēršana un Līdzdalība demokrātiskajos procesos īstenošanā. Pasākumā pasniedza arī Eiropas Komisijas Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvas četrām izglītības iestādēm.

sparni_2022_grupa.jpg

RSU Starptautisko sakaru departamenta projektu vadītāja Anita Krastiņa (no kreisās), Erasmus+ programmas koordinatore Maruta Funta un Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone.