Atzinība
Tiesības
Sociālais darbs

Katru gadu tiesību zinātnes programmu studenti no visas Latvijas aicināti veidot komandas un piedalīties Tiesībsarga tiesas procesa izspēlē cilvēktiesībās.  Sestdien, 27. aprīlī, norisinājās jau astotās izspēles, kurās RSU Sociālo zinātņu fakultāti pārstāvēja trīs studiju programmas Tiesību zinātne studējošo komandas: Ubi jus ibi remedium, De novo un Caur ērkšķiem uz zvaigznēm

RSU komanda Ubi jus ibi remedium, kurā RSU godu pārstāvēja Deniss Ovčarenko, Anna Heislava un Elīna Klinklāva, sīvā cīņā izcīnīja godalgoto 2. vietu. Komandu sagatavoja Sociālo zinātņu fakultātes docētāja, juriste Ilze Ziemane.

"Tiesībsarga tiesu izspēli izmantojam kā platformu, kurā ne tikai iegūt nenovērtējamu pieredzi un satikt augstas raudzes juristus, bet arī pārbaudīt savas spējas veikt apjomīgu analīzi, izpēti, argumentēt savu viedokli un mēģināt iejusties abu pušu pārstāvju vietā,”

saka studiju programmas Tiesību zinātne 2. kursa students Deniss Ovčarenko. “Dienas sākumā pat nelikās, ka sēdēsim Satversmes tiesas krēslos un piedalīsimies finālā!"

Vienlaikus cīņā par iekļūšanu finālā piedalījās vēl viena RSU komanda – De novo (Marija Smirnova, Margarita Kovrigo un Nikola Žoida). Slavējams arī trešās RSU komandas sniegums Caur ērkšķiem uz zvaigznēm (Helēna Anna Dzērvāne, Madara Kokina un Agnese Jaunmuktāne, kuras ir Veselības un sporta zinātņu fakultātes bakalaura studiju programmas Sociālais darbs 1. kursa studentes), kas labi parādīja sevi izspēles mutvārdu procesā. Šīs abas komandas sagatavoja RSU docētāja, juriste Ilze Bērziņa.

Komandu trenere I. Bērziņa bija ļoti gandarīta, ka "divas no trim RSU komandām izspēlē piedalījās atkārtoti.

Apbrīnojama ir komandu mērķtiecība, un acīmredzams ir progress, kas, cerams, nākamgad rezultēsies ar vēl labākiem panākumiem.”

Jāuzsver, ka tieši RSU studiju programmas Tiesību zinātne studente Elīna Klinklāva tika atzīta par izspēles Labāko oratoru. RSU studējošie saņēma vēl vairākas citas specbalvas no Saeimas Juridiskā biroja un Datu valsts inspekcijas.

“Tiesībsarga tiesas procesa izspēle cilvēktiesībās parāda, cik ļoti mūsu tiesību zinātnes studenti ir spēcīgi, zinoši un ambiciozi.

Sekoju izspēles norisei līdz finālam un ar lepnumu baudīju RSU komandas Ubi jus ibi remedium sniegumu un cīņas sparu. Uzskatu, ka komanda bija izcili sagatavojusies, un manās acīs viņi ir uzvarētāji.

Vienlaikus gribu pieminēt mūsu docētāju, pieredzējušo juristu Ilzes Ziemanes un Ilzes Bērziņas ieguldīto darbu komandu sagatavošanā,” norāda Sociālo zinātņu fakultātes dekāne Karina Palkova.

Plašāka informācija par izspēli