8. februāra vakarā jaunajā Farmācijas studiju un pētniecības centrā norisinājās domnīca Maģistrs – solis augstāk. Pasākuma nesteidzīgajā un neformālajā gaisotnē gan klātienes, gan tiešraides viesi varēja pārdomāt, kāpēc ir vajadzīgs pirmais, otrais vai pat trešais maģistrs, kā studijas savienot ar privāto dzīvi un uzklausīt pieredzes stāstus. Tiešraides un klātienes auditoriju veidoja 140 dalībnieku.

Pasākuma pirmajā daļā ārsts psihoterapeits, RSU absolvents un docētājs Artūrs Miksons dalījās pieredzē par to, kādas ir sajūtas studējot, kuros brīžos nepieciešams sajust, ko patiesi vēlaties, kāpēc studēt vai nestudēt, un vairākiem vērtīgiem padomiem.

Savukārt domnīcas otro daļu veidoja divas diskusijas, kuras vadīja moderators, RSU absolvents, maģistrants, LTV ziņu dienesta žurnālists Krišs Jānis Kairis: No absolventa par izcilu vadītāju un Kā līderim veidot nākotnes sabiedrību.

Pirmajā diskusijā piedalījās Absolventu asociācijas izpilddirektore, RSU maģistrantūras studente Paula Feldmane-Jumīte, bijusī NVD Ārstniecības pakalpojumu departamenta direktores vietniece, RSU doktorantūras studente Lelde Ģiga, LTRK biedru attiecību vadītājs, darbojas ģimenes uzņēmumā un RSU absolvents Jānis Celmiņš, RSU maģistrantūras studente Ineta Buivide. Diskusijas dalībnieki secināja, ka

studēt maģistrantūrā noteikti vajag, jo tas ir ceļš augstāk un tālāk. Viņi piekrita viedoklim, ka daudz ko var praktiski apgūt strādājot, taču studiju pieredzē gūtās teorētiskās zināšanas kopā ar praktisko prasmju attīstīšanu apliecina teorijas zināšanu nepieciešamību un būtiski padziļina izpratni par konkrēto nozari.

Otrajā diskusijā piedalījās RSU absolvente, docētāja un farmācijas tehnoloģiju projektu vadītāja Oksana (Oxana) Brante, SIA Ūdensroze Klīnika valdes locekle un RSU absolvente Džeina Mežale, Veselības inspekcijas Juridiskā departamenta vadītāja, RSU doktorantūras studente Laura Šāberte, Sabiedrības par atklātību –"Delna" direktore, zemessardze, RSU absolvente Inese Tauriņa. Dāmas vienbalsīgi piekrita, ka

studijas maģistrantūrā ievelk zinātnē un pētniecībā un mudina domāt par doktorantūras studijām. Kā arī ir nozīmīgi studēt, lai nākotnē spētu lietot mākslīgo intelektu jēgpilni zinātnes un pētniecības vajadzībām.