Atzinība

Ceturtdien, 23. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijas pilnsapulce aizklātā balsojumā par LZA īsteno locekli (akadēmiķi) ievēlēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Iekšķīgo slimību katedras profesori Ilzi Konrādi.

Ilze_Konrade-00.jpg

Prof. Ilze Konrāde Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Gaiļezers

Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas endokrinoloģijas nodaļas vadītāja dr. med. I. Konrāde 2018. gadā tika ievēlēta par LZA korespondētājlocekli. Profesores zinātnisko pētījumu virzieni ir cukura diabēta mikrovaskulāro komplikāciju patoģenēze, dzīvesveida intervences, mikrobioms un molekulārie marķieri, vairogdziedzera autoimūno slimību patoģenēze, nodrošinājums ar jodu un selēnu riska populācijās, kā arī hipofīzes adenomu molekulārģenētiskie pētījumi. Prof. Konrāde ir RSU doktora studiju programmas Veselības aprūpe direktore.

Par LZA jaunajiem locekļiem kopumā ievēlēti vienpadsmit īstenie locekļi, divi ārzemju locekļi un viens goda loceklis, kā arī četrpadsmit korespondētājlocekļi.

Apsveicam mūsu profesori!