Atzinība

Šodien, 6. decembrī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Latvijas Ilgstpējīgas pārvaldības balvas 2023 pasniegšanas ceremonijā Latvijas Bankā saņēma īpašo balvu par izaugsmi, jo sekmējusi attīstību ilgtspējīgas pārvaldības un izaugsmes jautājumos, kā arī ir pilnveidojusi korporatīvo pārvaldību un nodrošinājusi, ka universitātes darbībā tiek ievērotas iepriekš definētās vērtības. Šajā pasākumā godināja Latvijas uzņēmumus, kas apliecinājuši savu izcilību balvas nominācijās, kā arī diskutēja par ilgtspējīgu pārvaldību un dažādiem tās aspektiem.

Balvu izveidojusi Latvijas Banka un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome ar mērķi stiprināt Latvijas uzņēmumu ilgtspēju un veicināt Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa praktisko ieviešanu Latvijas uzņēmumos, veicinot uzņēmumu darbības efektivitāti un ilgtermiņa vērtības pieaugumu, kā arī sniegt publisku pozitīvu novērtējumu uzņēmumiem ar ilgtspējīgu pārvaldības modeli.

“Esam gandarīti, ka mūsu neatlaidīgais darbs augstskolas efektīvas pārvaldības izveidē ir novērtēts,” teica RSU rektors prof. Aigars Pētersons. “Liels darbs ir ieguldīts mūsu attīstībā – esam augstākās izglītības eksporta līderis ne tikai Baltijā, bet arī Ziemeļeiropā, mums ir vairāk nekā desmit ārvalstu studentu izglītības centru vairākās valstīs un modernas studiju programmas, kā arī esam ceļā uz augsta līmeņa zinātnes universitātes statusu. Sasniegtais nebūtu iespējams bez RSU padomes, Senāta, Satversmes sapulces, Studējošo padomes un citu kolēģu darba.”

Pasniedzot balvu RSU, Latvijas Bankas padomes locekle un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale akcentēja: “Mēs redzam to pozitīvo ietekmi, ko dod RSU padomes klātesamība augstskolas attīstībā un stratēģiskā virzībā. Izglītība, rūpes par sabiedrību, zinātne ir mūsu nākotne un bez izglītotas sabiedrības mēs nevaram dzīvot attīstītā, drošā un labklājīgā valstī.”

Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva tika piešķirta četrās nominācijās, kā arī vienā īpašajā nominācijā par izaugsmi, kur balvu ieguva RSU.

Nominācijā "Dažādība un vienlīdzīgas iespējas" balvu saņēma Lidl Latvija SIA, nominācijā "Padomes stratēģiskā iesaiste" – SIA Rīgas namu pārvaldnieks,  nominācijā "Atbildīga sadarbība ar partneriem" – SIA Kalve Coffee, nominācijā "Iesaistīto pušu vadības praktiķis" – SIA Rīgas ūdens.

Šogad balva tika pasniegta trešo reizi, un, lai pielāgotos pasaules tendencēm un prioritātēm, agrāk pazīstamā Korporatīvās pārvaldības balva kļuvusi par Ilgtspējīgas pārvaldības balvu. Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvai 2023 tika iesniegti 28 pieteikumi, kurus izvērtēja Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekļi. Diskusija par ilgtspējīgas pārvaldības aspektiem un balvu pasniegšanas ceremonija pulcēja Latvijas lielāko uzņēmumu vadītājus un dažādu nozaru ekspertus, kuriem rūp laba pārvaldība un ilgtspējīga attīstība.