Skolēniem
Māszinības

Māszinību studijas bija Artūra Jirgensona sapnis kopš bērnības, kad viņu par šo profesiju ieinteresēja mammas stāsti par darbu slimnīcā. Tagad Artūrs jau ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju programmas Māszinības absolvents un turpina savas profesionālās gaitas Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

“Studējot māszinības RSU, teorētiskās un praktiskās zināšanas apguvām līdzvērtīgi. Studiju laikā RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā varējām trenēt praktiskās iemaņas – piemēram, kā ielikt intravenozo katetru, tāpat arī izspēlējām dažādas simulētas situācijas ar pacientiem – ar šo zināšanu un iemaņu bagāžu biju labi sagatavots darbam slimnīcā,” stāsta A. Jirgensons. RSU Māszinību un dzemdību aprūpes katedras docētāja Lilija Antoņēviča papildina: “Pie mums studiju laikā māszinību studenti praktiski apgūst visu pacienta aprūpes ciklu ārstniecības iestādēs, sākot ar neatliekamās palīdzības klīniku un pacienta aprūpes palātām līdz pat reanimācijas palātām un operāciju simulācijas bloku.”

L. Antoņēviča atzīst, ka mūsdienās māsu profesija ir būtiski mainījusies, tāpēc arī studijas ir inovatīvas, dinamiskas un daudzveidīgas. Māsas ne tikai aprūpē, bet arī konsultē un izglīto pacientus, kā arī pārzina plašu klāstu veselības aprūpē izmantojamo mūsdienu tehnoloģiju.