Doktorantu stāsti
Tiesības

Turpinām piecu stāstu sēriju par aizrautīgiem, drosmīgiem cilvēkiem, kuri metuši izaicinājumu sev un pieņēmuši lēmumu, sākot kāpienu, kas savā ceļā prasa gribasspēku, izturību un elastību grūtību pārvarēšanā, un pretī sniedz jaunus, aizraujošus atklājumus, komandas pleca drošību un reibinošus horizontus, par ko dzirdam no alpīnistiem – virsotņu kāpējiem. Tomēr ne vienmēr, lai uzkāptu virsotnē, ir jāpako ceļasoma; to var izdarīt, iestājoties doktorantūrā.

Šajā sērijā piedāvājam mūsu jauno doktorantu atbildes uz pirmajiem svarīgajiem jautājumiem, kas varbūt ir aktuāli arī tev, ja domā, ka akadēmiskais alpīnisms ir aizraujoša nodarbe un ka sasniegt virsotni ietilpst tavā dzīves plānā.

Mūsu stāstu ciklu turpina doktorants tiesību zinātnē Rafaels Ciekurs (attēlā).

Kā izvēlējies doktorantūras tematu?

Mana dzīve rit dinamiski un attīstās strauji. Absolvējot jau trešo studiju programmu Rīgas Stradiņa universitātē, saņēmu piedāvājumu turpināt savu maģistrantūras tematu telemedicīnā, ko biju sācis pētīt pēc vadītājas asoc. prof. Karinas Palkovas iedrošinājuma. Viņa uzsvēra šā temata aktualitāti, inovatīvo potenciālu un pievienoto vērtību nākotnē, un tā guvu pārliecību par disertācijas temata atbilstību zinātniskajai pētniecībai.

rafaels_ciekurs.png

Kā atradi promocijas darba vadītāju?

Izvēloties promocijas darba vadītāju, ņēmu vērā vienotus uzskatus, dzīves stilu un mērķus. Mani iedvesmoja vadītājas atbalsts, kas lika man sākt šo ceļu, lai gan nekad dzīvē nebiju plānojis studēt doktorantūrā.

Kā tu izvēlējies augstskolu un programmu?

Augstskolas izvēle bija vienkārša. Kā cilvēks ar skaidriem mērķiem es novērtēju Rīgas Stradiņa universitātes reputāciju, inovācijas un tās apņemšanos nemitīgi attīstīties.

Kādi ir tavi ieteikumi, kā izstrādāt pieteikumu?

Piesakoties doktorantūras studijām, būtiska bija rūpīga sagatavošanās. Sešus mēnešus es strādāju ar zinātniskajiem rakstiem, stenda referātu izveides un citiem materiāliem, kas man ļāva iegūt vienīgo valsts budžeta finansēto studijas vietu.

Ko tu novērtē RSU?

Rīgas Stradiņa universitātē es novērtēju pieejamos resursus un tehnisko atbalstu, kādu sniedz bibliotēka, palīdzot izmantot tehniskos rīkus un iegūt labākos materiālus. Ja doktorants ir aktīvs, atsaucīgs un mērķtiecīgs, augstskola vienmēr nāks pretim un sniegs atbalstu visās jomās.