Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Kursa vadītājs:Aleksandra Palkova
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Politika

Mērķis

Kursa "Eiropas Savienības ārpolitika" mērķis ir sniegt studentiem vispusīgu izpratni par ES lomu un ietekmi globālajās lietās. Kursa beigās studenti būs ieguvuši niansētu izpratni par ES diplomātiskajām stratēģijām, tās sadarbību ar starptautiskajiem partneriem un atbildi uz galvenajiem globālajiem izaicinājumiem. Viņi spēs analizēt un novērtēt ES ārpolitikas un drošības iniciatīvu efektivitāti, izprast lēmumu pieņemšanas procesu sarežģītību ES institūcijās un novērtēt ES ārpolitikas ietekmi uz starptautiskajām attiecībām. Galu galā studenti spēs kritiski novērtēt ES kā globāla dalībnieka lomu un dot ieguldījumu informētās diskusijās par Eiropas ārpolitikas jautājumiem.

Priekšzināšanas

Priekšzināšanas kursam "Eiropas Savienības ārpolitika" ietver pamatzināšanu par Eiropas Savienības kā politiskas un ekonomiskas vienības uzbūvi un funkcijām. Tas ietver zināšanas par ES iestādēm, lēmumu pieņemšanas procesiem un politiku dažādās jomās, piemēram, tirdzniecībā, ekonomikā un pārvaldībā. Turklāt svarīga ir starptautisko attiecību pamatjēdzienu pārzināšana, tostarp diplomātija, varas dinamika un globālā pārvaldība. Studentiem jābūt arī pamata izpratnei par galvenajām globālajām problēmām un izaicinājumiem, ar kuriem saskaras starptautiskā sabiedrība. Šīs iepriekšējās zināšanas kalpo kā ietvars, uz kura balstās kurss, ļaujot studentiem dziļāk iedziļināties ES ārpolitikas sarežģītībā, nepārskatot jau aplūkotos pamatjēdzienus.

Rezultāti

Zināšanas

1. Izprast Eiropas Savienības ārpolitikas vēsturisko attīstību, tostarp galvenos atskaites punktus, līgumus un institucionālo attīstību.
2. Demonstrēt zināšanas par galvenajiem dalībniekiem, iestādēm un lēmumu pieņemšanas procesiem, kas iesaistīti ES ārpolitikas veidošanā.
3. Analizēt un izskaidrot ES stratēģiskās prioritātes, intereses un mērķus tās ārējās attiecībās ar trešām valstīm un starptautiskām organizācijām.

Prasmes

1. Analizēt un novērtēt ES ārpolitikas instrumentu, tostarp diplomātisko, ekonomisko un drošības instrumentu, efektivitāti.
2. Izmantot teorētiskās struktūras un analītiskās pieejas, lai novērtētu ES kā globālas dalībnieces lomu reģionālo un globālo problēmu risināšanā.
3. Kritiski novērtējiet ES ārpolitikas darbību un nostāju saskaņotību un konsekvenci dažādās politikas jomās un reģionos.

Kompetences

1. Efektīvi sazināties gan mutiski, gan rakstiski par sarežģītiem jautājumiem, kas saistīti ar ES ārpolitiku, izmantojot atbilstošu terminoloģiju un analītisko precizitāti.
2. Parādīt spēju pētīt, sintezēt un kritiski novērtēt akadēmisko literatūru, politikas dokumentus un empīriskus pierādījumus, kas attiecas uz ES ārpolitiku.
3. Izstrādāt informētus un labi pamatotus argumentus un politikas ieteikumus attiecībā uz konkrētiem ES ārpolitikas izaicinājumiem vai dilemmām, ņemot vērā dažādas perspektīvas un ieinteresētās personas.

Plānojums

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Starptautiskās attiecības - Eiropas studijas, SE3BakalaursObligāts