Sports

Pagājušajā sestdienā RSU/MSĢ komanda Tallinā svinēja uzvaru Optibet Baltijas Sieviešu volejbola līgas (BSVL) finālā un kļuva par otro Latvijas komandu, kurai izdevies uzvarēt Baltijas līgā.

Rīgas Stradiņa universitātes/Murjāņu sporta ģimnāzijas sieviešu volejbola komanda pamatturnīru noslēdza sestajā vietā, bet ceturtdaļfinālā ar 3–1 un 3–2 pārspēja principiālo pretinieci Rīgas Volejbola skolu/Latvijas Universitāti.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notika Baltijas volejbola līgas finālčetrinieka sacensības gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.

Piektdien, 1. martā, pusfināla RSU/MSĢ komanda pārsteidzoši uzveica regulārās sezonas labāko komandu TalTech (Tallinas Tehnoloģiju universitāte) ar rezultātu 3–1 (25:27, 25:18, 22:25, 25:22) un nodrošināja sev vietu finālā. Sestdien RSU/MSĢ komanda noslēdza sacensības Tallinā ar 3-1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:19) uzvaru pār Tartu Ülikool/Bigbank un ieguva Baltijas līgas zeltu!

Uzvarētāju rindās vadošo lomu uzņēmās Karmena Struka (16 punkti), Agija Ankevica (11), kā arī pa desmit punktiem guvušās Anna Kovala, Katrīna Struka un Alise Juršāne-Piņķe, kurai pieci rezultatīvi bloki.

“Šoreiz ļoti rūpīgi ar otru treneri Ingu Ikaunieci un statistiķi Tomu Šķepastu izanalizējām abas pretinieces. Veidojām spēles plānu līdz vēlai naktij. Finālturnīrā meitenes ļoti centās izpildīt spēles taktisko zīmējumu, taču arī pretinieces domāja par pretspēli. Vakar Inga volejbolu salīdzināja ar šaha spēli, un mēs pirms fināla izpētījām, kā novietojumus veido Tartu komandas treneris. Sapratām, ka pēc otrā seta viņš laukumā sūtīs sev visērtāko novietojumu, tāpēc pamainījām savējo, kā arī uzminējām ar novietojumu ceturtajā setā. Abas dienas sapulcējāmies rīta treniņā, un ieguldījumu panākumā deva fiziskās sagatavotības treneris Andris Eikens,” pastāstīja RSU/MSĢ komandas trenere Inguna Minusa.

Šis ir augstākais sasniegums Rīgas Stradiņa universitātes sieviešu volejbola vēsturē. Līdz šim ir izdevies Baltijas līgā ierindoties tikai 5.–8. vietā. Iepriekšējais augstākais sasniegums bija uzvara Latvijas čempionātā 2017. gada pavasarī.