Starptautiskā sadarbība
Rezidentūra

Rīgas Stradiņa universitātes Tālākizglītības fakultātes realizētā rezidentūras programma Ginekologs, dzemdību speciālists saņēmusi starptautisko akreditāciju.

Lai pilnveidotu topošo ārstu ginekologu, dzemdību speciālistu apmācību un, izmantojot augstus apmācības standartus, sievietēm Eiropas Savienības valstīs nodrošinātu vienādas kvalitātes aprūpi, Eiropas Ginekologu asociācija (European Board & College of Obstetrics and GynaecologyEBCOG) apstiprina rezidentūras programmu rekomendācijas pamatspecialitātē un apakšspecialitātēs un veic šo programmu nodrošināšanas kvalitātes uzraudzību. Viens no kvalitātes uzraudzības instrumentiem ir mācību hospitāļu apmeklēšana un akreditācija atbilstoši EBCOG standartiem dažādās Eiropas valstīs.

rsu_dzemdnieciba_un-ginekologija_akreditacija00-lead.jpg

Rīgas Stradiņa universitātes realizētā rezidentūras programma Ginekologs, dzemdību speciālists ir balstīta uz EBCOG izstrādātajiem principiem, tāpēc tās kvalitāti pagājušā gada nogalē aicinājām izvērtēt ārējos auditorus. Darba vizītē Latvijā ieradās trīs EBCOG hospitāļu izvērtēšanas komisijas eksperti: profesors Jurijs Vladimirovs no Apvienotās Karalistes, profesore Ruta Nadišauskiene no Lietuvas un Anna Abake (Anna Aabakke) no Nīderlandes, kura pārstāv ENTOG jauno speciālistu asociāciju (European Network of Trainees in Obstetrics and Gynaecology).

rsu_dzemdnieciba_un-ginekologija_akreditacija01-lead.jpg

Akreditācijas vizītes laikā viesi izvērtēja rezidentu teorētisko un praktisko apmācību struktūru un procesus, lielu uzmanību pievēršot intervijām apmācību bāzēs Rīgas Dzemdību namā, P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Akreditācijas process bija radošs un ļoti atbalstošs, diskusijā piedalījās rezidenti un viņu docētāji – klīniku ārsti, tika runāts par to, kā apmācību procesu padarīt interesantu.

Eksperti pozitīvi novērtēja Rīgas Stradiņa universitātē realizēto rezidentūras programmu un piešķīra akreditāciju uz trim gadiem, kas ir maksimāli iespējamais laiks.