Absolventiem
Skolēniem
Skolotājiem
Uzņemšana

Jau šonedēļ Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sākusi reģistrēt pirmos studētgribētājus ziemas uzņemšanā, kas norisināsies līdz 18. janvārim. Studijas 2024. gada februārī varēs sākt gan pamatstudiju, gan maģistra studiju programmās. Pirmo reizi ziemas uzņemšana notiek Liepājas filiālē – māszinībās.

rsu_ziemas_uznemsana-lead.png

Pamatstudiju līmenī šoziem uzņemšana norisināsies nepilna laika studiju programmā Tiesību zinātne, kur bakalaura grāds iegūstams 3,5 gadu laikā. Šo studiju gadu laikā iespējama specializēšanās medicīnas tiesībās vai kriminoloģijā RSU pieredzējušo mācībspēku vadībā. Studiju programma ir izstrādāta tā, lai pēc tās absolvēšanas jaunie speciālisti būtu izcili juristi, varētu atrast labu darbu un strādāt valsts un pašvaldību iestādēs, privātajās un starptautiskajās organizācijās, sabiedrības veselības jomā, policijā, par tiesneša palīgu un turpināt studijas maģistrantūrā.

Tikmēr maģistra studiju programma Sociālā antropoloģija ir RSU ziemas uzņemšanas klasika. Šī divu gadu akadēmiskā programma sagatavo speciālistus, kuri raugās uz dažādiem procesiem padziļināti un no negaidītiem rakursiem. Pēc studiju beigšanas absolventi spēj iesaistīties praktisku problēmu izpētē un risināšanā, strādājot akadēmiskajā darbā un pētniecībā, kā arī konsultējot nevalstiskajās un biznesa organizācijās. Studiju pamatā ir patstāvīgs darbs un nodarbības, kas tiek organizētas lekciju un semināru veidā darbdienu vakaros. Programma īpaši attīsta kritisko domāšanu un spēju reflektēt, kā arī spēju skaidri formulēt savas domas gan mutiski, gan rakstiski. Sociālās antropoloģijas studentiem ir iespēja iesaistīties pētījumos jau pirmajā studiju gadā.

Šogad ziemas uzņemšanas jaunums ir bakalaura studiju programma Māszinībasun pirmo reizi – arī Māszinības Liepājas filiālē. Studiju programma Māszinības nodrošina profesionālā bakalaura izglītības ieguvi ar vispārējās aprūpes māsas kvalifikāciju un sagatavo tālākām studijām maģistra studiju programmā. Būtiska studiju sastāvdaļa ir klīniskās prakses, kas notiek Latvijas vadošajās universitātes un reģionālajās slimnīcās un klīnikās, kā arī citās veselības un sociālās aprūpes institūcijās. Studiju laikā ir iespēja apgūt arī citu valstu pieredzi un mācību metodes, izmantojot Erasmus+ studentu mobilitātes programmu, kurā studenti paplašina redzesloku un zināšanas savā nozarē. Jau no pirmā kursa tev būs iespēja iesaistīties zinātniskajā darbā, jo RSU ir zinātnes universitāte.