Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Skolēniem

5. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sesto reizi startēs Jauno mediķu akadēmija (JMA), kurā mācības sāks 200 vidusskolu jaunieši no visas Latvijas. Pieredzējušu RSU mācībspēku vadībā 200 skolēni mācību gada garumā gan teorētiskās lekcijās, gan praktiskās nodarbībās divas reizes mēnesī iepazīs dažādas medicīnas disciplīnas – traumatoloģiju, morfoloģiju, mikrobioloģiju, ķirurģiju, anestezioloģiju, rehabilitāciju, psihosomatiku, dzemdniecību, kā arī dermatoloģiju, kas JMA programmā iekļauta pirmo reizi.

“Jauniešu interese par JMA ar katru gadu kļūst arvien lielāka – šogad vien pāris minūšu laikā tika aizpildītas visas 200 dalībnieku vietas. Pēdējo gadu laikā interese par JMA ir augusi apmēram četras reizes,” uzsver RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš.

ingus_skadins.jpg

Mācības JMA ir kā kvalitātes zīme – jaunieši ne tikai pārliecinās, vai mediķa profesija ir viņiem piemērota, bet arī iegūst fundamentālas zināšanas, kas palīdz veiksmīgi startēt augstskolā. Īpašu uzsvaru liekam uz praktisko apmācību RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, izmantojot medicīnas simulāciju tehnoloģijas.

Doc. Ingus Skadiņš, RSU Medicīnas fakultātes prodekāns

JMA mācīsies 11. un 12. klašu skolēni no Rīgas, Daugavpils, Ventspils, Madlienas, Jelgavas, Cēsīm, Aizkraukles, Alūksnes, Rojas, Cesvaines, Nīcas, Limbažiem, Jūrmalas, Liepājas, Viesītes, Saldus, Aizputes un Balviem. Šogad pirmo reizi JMA akadēmija uzņēma arī jauniešus no RSU sadarbības vidusskolām – Rīgas Klasiskās ģimnāzijas un Rīgas 41. vidusskolas.

Šoruden arī JMA Valmieras filiālē sāks mācīties 60 vidusskolēni no Valmieras un Limbažu skolām. Viņus cauri mediķa profesijas labirintiem vedīs un praktiski apmācīs jaunieši – topošie mediķi no RSU studentu zinātniskajiem pulciņiem. “Mācību formāts jaunietis jaunietim ir apliecinājis savu efektivitāti, jo studenti skolēniem saprotamā veidā spēj izskaidrot vissarežģītākās tēmas,” uzskata I. Skadiņš. “Arī mūsu studentiem tas ir ieguvums, jo mācot citus ir vieglāk apgūt tēmu padziļināti un paraudzīties uz to no cita skatu punkta”.

JMA ir RSU neformālās izglītības projekts, kura ietvaros vidusskolēni, kuri plāno studēt medicīnu, apmeklē lekcijas un praktiskās nodarbības labāko RSU mācībspēku un ārstu vadībā, iegūstot dziļāku izpratni par medicīnu un pārliecinoties, vai medicīna ir tā joma, ko jaunietis gribētu studēt. Kopš 2014. gada JMA ir absolvējuši vairāk nekā 800 vidusskolēni. Ņemot vērā lielu interesi no reģionālo skolu jauniešu puses un atsaucoties Valmieras Valsts ģimnāzijas iniciatīvai, 2016. gadā tika atklāta JMA filiāle Valmierā.