Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Attīstība
Darbiniekiem
Studentiem

Pirmo anesteziologa asistenta pieredzi, operācijā nodrošinot narkozi, topošā ārste Katrīna Tomiņa guvusi jau 5. studiju gada sākumā, kad, būdama Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studente, nonāca Vidzemes slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā. Pacienti ar apdegumiem, politraumām vai hronisku slimību paasinājumiem – reģionos netrūkst sarežģītu gadījumu, kas strauji norūda jaunos mediķus. Vienlaikus pacientu plūsma nav tik intensīva, kas ļauj reģionu ārstiem vairāk strādāt ar studentiem un rezidentiem. Tieši šī iemesla dēļ RSU stratēģiski investē sadarbībā ne vien ar klīniskajām universitātes, bet arī ar reģionālajām slimnīcām.

Augstskola jau ir kapitāldaļu turētāja Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā un pērn kļuva par vienu no Vidzemes slimnīcas kapitāldaļu turētājām. 

rsu_studenti_un_rezidenti_vidzemes_slimnica-lead.gif

Medicīnas studenti reģionu slimnīcās nokļūst vai nu prakses rotāciju ietvaros, kas ir jau ierasts formāts, vai arī lai apgūtu veselu studiju kursu. Nākamajā akadēmiskajā gadā nedēļu garas prakses Vidzemes slimnīcā studenti izies vairākās specialitātēs, tostarp, neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā, anestezioloģijā, pediatrijā, neiroloģijā, terapijā, ķirurģijā u. c. Vienlaikus tiks īstenoti klīnikā bāzētie studiju kursi.

Šajā akadēmiskajā gadā kursu Ķirurģisko slimību ārstēšana un diagnostika Valmierā apguva RSU 6. studiju gada studenti, bet kursu Anestezioloģija un intensīvā terapija – 5. studiju gada studenti. Martā un aprīlī šos kursus apgūs nākamās studentu grupas. Kopā līdz šim slimnīcā šādi mācījušies aptuveni 70 studenti, arī Katrīna Tomiņa. "Mēs mācījāmies vienlaikus gan teorētiski, gan praktiski. Daudzas manipulācijas es pirmoreiz veicu tieši Valmierā, un ļoti novērtēju, cik daudz mums uzticējās un ļāva darīt slimnīcas ārsti, kas visu laiku bija klāt un gādāja par pleca sajūtu," stāsta topošā ārste. 

Otrs sadarbības veids, ko stiprinās ciešās RSU saiknes ar Vidzemes slimnīcu, ir rezidentu līgumi. 2016. gadā vien četri RSU rezidenti bija noslēguši sadarbības līgumu ar reģionālajām ārstniecības iestādēm, taču patlaban tādu ir vairāk nekā 170. Viena no Vidzemes slimnīcai piesaistītajām RSU jaunajām ārstēm ir trešā studiju gada rezidente Anna Kornete, kura apgūst specialitāti Ginekologs, dzemdību speciālists. Trīs gadu laikā viņa izgājusi mācību ciklus gan Rīgas slimnīcās, gan Valmierā un uzteic iespēju pilnveidot praktiskās iemaņas reģionā. "Esmu priecīga un pateicīga par praktisko pieredzi, ko iespējams uzkrāt Vidzemes slimnīcā. Mazā slimnīcā, citam citu labāk pazīstot, ir iespēja ātrāk pierādīt savas prasmes un strādāt praktiski. Pavisam noteikti arī reģionālā slimnīca ir vieta, kur domāt un darīt zinātnes virzienā – izstrādāt zinātniskos darbus, lai pēc tam gūtu pieredzi un iedvesmu arī starptautiskās konferencēs un kongresos. Esmu vienmēr iedrošināta un atbalstīta apmeklēt dažādus tālākizglītības pasākumus," uzsver Vidzemes slimnīcas rezidente. Vienlaikus Anna Kornete norāda, ka darbs reģionālajā slimnīcā attīsta patstāvību un pārliecību.

"Augstskolas sadarbībā ar reģionālajām ārstniecības iestādēm ieguvējas ir abas puses. Medicīnas studentiem un rezidentiem ir plašas iespējas nostiprināt praktiskās iemaņas un sadarbībā ar reģionu mediķiem bagātināt arī teorētiskās zināšanas veselības aprūpē, bet reģionu slimnīcām šī studentu un rezidentu plūsma risina cilvēkresursu problēmu. Vienlaikus mēs iegūstam uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, no kā ieguvējs ir pacients," uzsver RSU veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs.