Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Konferences, semināri
Studentiem

5. oktobrī plkst. 9.00 Rīgas Stradiņa universitātes aulā (Dzirciema iela 16) sāksies Rehabilitācijas fakultātes organizētā Rudens rehabilitācijas dienu konference Universālais dizains: starpdisciplinārs skatījums Latvijas kontekstā, kurā aicināti piedalīties ne tikai RSU, bet arī citu augstskolu studenti.

Cilvēka fiziskā un garīgā potenciāla atgūšana un uzturēšana ir viens no rehabilitācijas uzdevumiem, indivīda funkcionēšanu var raksturot kā personas un apkārtējās vides mijiedarbību. Universālais dizains paredz tādu pieeju vides plānojumam un produktu dizainam, kas veicina iekļaujošu sabiedrību un nodrošina vienlīdzību un līdzdarbības iespējas visiem tās locekļiem.

Konferences mērķis ir akcentēt personas un kontekstu mijiedarbības komplekso raksturu un veicināt dažādās jomās studējošo, kurus vieno interese par universālo dizainu, izpratni un domu apmaiņu par to.

RSU Rudens rehabilitācijas dienu konferenci organizē Rehabilitācijas fakultāte sadarbībā ar Baltijas arhitektūras centru. Konference ir viens no Pasaules Arhitektūras dienu pasākumiem Latvijā, kas notiek 4. un 5. oktobrī. Konferencē uzstāsies lektori no Latvijas augstskolām un ārvalstu eksperti, kuri stāstīs par savas pētniecības vai praktiskās darbības piemēriem par universālā dizaina lietojumu un nozīmi.

Konferencē 5. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 14.00 uzstāsies:

  • Aivars Vētra, profesors, RSU Rehabilitācijas fakultāte;
  • Aija Freimane, Latvijas Mākslas akadēmija;
  • Barbara Ābele, asociētā profesore, Latvijas Mākslas akadēmija;
  • Ilze Melgalve, interjera dizainere;
  • Aivija Bārda, Baltijas Arhitektūras centrs;
  • Ārvalstu un Latvijas eksperti: Ingeborga Štude (Vācija), Fionuala Rodžersone (Īrija), Sergejs Čistijs (Krievija), Aleksandrs Rapaports (Krievija, Latvija).
Konferences noslēgumā tiks apspriesta un pieņemta rezolūcija Universālais dizains un vides pieejamība Latvijas kontekstā.

Plkst. 15.00 apaļā galda diskusija Latvijas vides pieejamības stratēģijas un standarta izveides principi un nosacījumi.

Piedalās: Ingeborgs Štude, Fionuala Rodžersone, Sergejs Čistijs, Aivija Bārda u. c.

4. oktobrī plkst. 11.00 notiks preses konference par Pasaules arhitektūras dienu 2017 Latvijā pasākumu programmu (Eiropas Savienības mājā, Kamīna zālē, 2. stāvā, Aspazijas bulv. 28). Pēc tam plkst. 12.00 notiks Rīgas K. Barona ielas pieejamības testēšana.

Piedalīšanās visos pasākumos ir brīva.

rehabilitacijas_dienu_programma_2017-lead.jpg