Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Skolēniem
Liepājas filiāle

Piektdien, 6. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiāle rīko Atvērto durvju dienu, kurā interesenti varēs uzzināt par veselības aprūpes studiju programmām, iepazīt studiju vidi un mācību tehnoloģijas, kā arī iegūt informāciju par uzņemšanas prasībām.

Pēc RSU Liepājas filiāles direktores Ditas Roles uzrunas un iepazīšanās ar studiju programmām Māszinības, Ārsta palīgs, Veselības sporta speciālists, Ārstnieciskā masāža un Psiholoģija visiem Atvērto durvju dienas apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā pa mācību telpām. Interesenti varēs aplūkot pacientu aprūpes un injekciju kabinetus, masieru un veselības sporta speciālistu studiju telpas un aprīkojumu, ķirurģijas kabinetu, neatliekamās palīdzības kabinetu, ārstniecisko un diagnostisko manipulāciju kabinetu, kā arī bibliotēku.

Atverto_durvju_diena_Liepaja-baneris-1200x628.jpg

Interesenti varēs praktiski izmēģināt, kā norit mācības – piemēram, būs iespēja uzzināt, kā jāsniedz pirmā palīdzība dažādos negadījumos, kā pārsiet vai sašūt brūces, kā pareizi jāmazgā rokas vai kā notiek pacientu ikdienas apkopšana. Atvērto durvju dienas apmeklētāji varēs arī noskaidrot savu ķermeņa masas indeksu, veikt injekciju mulāžā, uzzināt, kādi ir masāžas pamatelementi un vingrinājumi muguras veselībai, ko nozīmē imobilizācija, kas ir cilvēka aktīvākie muskuļi, kā arī daudzus citus aizraujošus faktus no veselības aprūpes ikdienas. Pēc ekskursijas iegūtās zināšanas apmeklētāji varēs pārbaudīt, aizpildot krustvārdu mīklu par cilvēka ķermeņa uzbūvi.

Pēc ekskursijas Atvērto durvju dienas dalībniekiem būs iespēja arī individuāli aprunāties ar studiju programmu pārstāvjiem, lai gūtu atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

RSU Liepājas filiāle ir vienīgā augstskola Kurzemes reģionā, kas jau vairāk nekā 70 gadu piedāvā apgūt veselības aprūpes studiju programmas. Patlaban RSU Liepājas filiālē pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību medicīnā apgūst aptuveni 270 studējošo. Pirms trīs gadiem filiālē ir veikta vērienīga rekonstrukcija, uzlabojot infrastruktūru un mācību vidi. Augstskola cieši sadarbojas ar reģiona slimnīcām, nodrošinot studentu praktisko iemaņu apguvi un profesionālu mācībspēku piesaisti.

Programma

  • 11.00 – pulcēšanās RSU Liepājas filiālē Liepājā, Riņķu ielā 24/26
  • 11.15 – atklāšana, informācija par studiju programmām
  • 11.40 – Studentu pašpārvaldes vadītāja uzruna
  • 11.45 – ekskursija un iepazīšanās ar studiju vidi