Skip to main content
Page is available only in Latvian
Sports

Rīgas Stradiņa universitātes stūrmanis aprīļa sākumā ir aizņemtākais treneris Latvijā. Viņa trenētajām komandām jau trešajā sērijā pēc kārtas jāaizvada maksimālais spēļu skaits – ceturtdaļfināla dueļiem pret Daugavpils Universitāti un Jelgavu pievienojusies LSBL pusfināla cīņa pret Liepājas Papīru.

LBL otrās divīzijas izslēgšanas spēles – 22., 26. marts pret VEF skolu, 4., 6. un 9. aprīlis pret Jelgavu/LLU. Latvijas–Igaunijas līgas “Četru fināls” 24.–25. martā Liepājā. LSBL ceturtdaļfināls pret Daugavpili – 28. un 30. marts, 2. aprīlis. LSBL pusfināls – 5., 8. un 11. aprīlis. Trīspadsmit cīņas trīs nedēļu laikā!

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā notikusi sezonas lielākā sensācija – Aivara Vīnberga trenētie RSU basketbolisti sērijas izšķirošajā cīņā ar 92:90 apspēlēja Jelgavu/LLU, tādējādi nepielaižot pērnās sezonas čempionus pusfinālam. Par RSU komandas galveno varoni šajā mačā ar 23 gūtiem punktiem kļuva Svens Vilks.

Pusotru minūti līdz mača noslēgumam tālmetienu grozā raidīja Svens Vilks, panākot viesu komandai pārsvaru divu precīzu metienu vērtībā. Tomēr Zemgales komandā nekavējoties ar tādu pašu darbību atbildēja Kalvis Krūmiņš. Abi basketbolisti turpināja apmainīties ar precīziem metieniem līdz pat pēdējās minūtes sākumam, kad RSU bija priekšā ar 88:85. Pēdējā pusminūtē Juris Šapovalovs raidīja grozā trejaci, bet kārtējo reizi atkal precīzs bija Kalvis Krūmiņš. Pēc Svena Vilka vien precīza soda metiena RSU komandai bija divu punktu pārsvars. Ar spēles pēdējo metienu Salvis Mētra centās izlīdzināt mača rezultātu un nosūtīt spēli uz papildlaiku. Tomēr jelgavnieku kapteiņa metiens lidoja mērķim secen, liekot Jelgavai/LLU nolikt čempionu pilnvaras. Spēles beigu rezultāts 90:92. Pirmā pusfināla spēles norisināsies piektdien, 13. aprīlī plkst. 20.00 Gulbenē.

Arī RSU sieviešu basketbola komanda neatpaliek un turpina cīnīties par vietu finālā.

Latvijas Sieviešu basketbola līgas pusfināla sērijas otrajā spēlē Liepājā, Liepājas Papīrs/LSSS nespēja izcīnīt otro uzvaru pēc kārtas un piekāpās Rīgas Stradiņa universitātei ar 66:72 (21:20, 8:14, 22:19, 15:19). Rīdziniecēm spēles pieteikumā nebija divas potenciālās līderes Zane Jākobsone-Pelse un Kristīne Silarāja, taču viņas veiksmīgi aizvietoja Arta Frīdenberga (6ab, 4pb) un Guna Lagzdiņa (7ab, 8ip), katra gūstot pa 17 punktiem, bet par rezultatīvāko spēlētāju savā komandā un spēlē kļuva Anna Buša ar 19 punktiem (7ab, 9ip, eff 24). TTT Rīga komandas pretinieces LSBL finālā noskaidrosies 11. aprīlī plkst. 18.30 Liepājā, pusfināla sērijas trešajā spēlē.