Skip to main content
Page is available only in Latvian
Sports

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā turpinās Rīgas Stradiņa universitātes veiksmes stāsts. Pusfināla sērijas izšķirošajā trešajā spēlē RSU basketbolisti ar rezultātu 55:52 izbraukumā spēja pieveikt par izteiktiem favorītiem uzskatītos Gulbenes bukus.

Pusfināla sērijā starp Gulbenes bukiem un Rīgas Stradiņa universitāti rezultāts pēc divām aizvadītām spēlēm bija neizšķirts 1-1. Tādēļ šī mača uzvarētājs garantēja panākumu arī visā sērijā un iekļūšanu LBL 2. divīzijas finālā.

Otrajā ceturksnī RSU vienībai galīgi nesekmējās ar punktu gūšanu, desmit minūšu laikā spējot tikt tikai pie septiņiem punktiem. Spēles otrajā puslaikā Kristapa Jurjāna un Svena Vilka sekmīgie uzbrukumi ļāva RSU samazināt rezultāta starpību līdz viena precīza metiena tiesai (34:37). Trīs ar pusi minūtes līdz trešā perioda izskaņai gulbeniešiem brīvāk ļāva uzelpot Ingara Aizpura un Artūra Brūniņa trejači, palielinot mājinieku pārsvaru līdz astoņu punktu atstatumam. Pirms sērijas izšķirošajām desmit minūtēm Gulbenes buki bija vadībā ar 45:40.

A-Ginters.jpgNoslēdzošajā ceturtdaļā sešas ar pusi minūtes līdz mača beigām gulbeniešiem bija deviņu punktu pārsvars, kas tik mazrezultatīvā spēlē varēja likties ļoti liels. Tomēr ne uz brīdi RSU nezaudēja ticību saviem spēkiem un nākamo minūšu laikā Aivara Vīnberga padotie veica 12-0 izrāvienu, kas nepilnas trīs minūtes līdz beigām panāca RSU derīgo 52:49. Ar precīzu trejaci Gulbenes buku spēlējošais treneris divas ar pusi minūtēs līdz mača beigām izlīdzināja rezultātu, tomēr atlikušajā spēles laikā gulbenieši punktu vairs gūt nespēja. Līdz ar to Armanda Gintera (attēlā) precīzais metiens nepilnas divas minūtes pirms spēles noslēguma bija uzvaru nesošais RSU komandai. Spēles beigu rezultāts 55:52, un RSU var svinēt iekļūšanu turnīra finālā.

RSU basketbolisti neapšaubāmi sagādājuši šīs sezonas lielāko pārsteigumu LBL 2. divīzijas čempionātā. Ceturtdaļfinālā RSU vienība izslēdza pamatturnīra otrās vietas ieguvēju un pērnā gada čempioni Jelgavu/LLU, bet pusfinālā izdevies izslēgt ar skaļiem uzvārdiem bruņotos Gulbenes bukus.