Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Skolēniem

10.–14. jūnijā Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība Jauniešu māja sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāli, turpinot pagājušā gada veiksmīgo pieredzi, Liepājas 10.–12. klašu skolēniem organizē slēgtu, izglītojošu pasākumu — Jauno mediķu nedēļu. Piecu dienu laikā jaunieši iepazīs medicīnas darbinieku ikdienas dzīvi, profesijas specifiku, darbojoties praktiski RSU Liepājas filiālē, Liepājas reģionālajā slimnīcā un citās Liepājas veselības aprūpes iestādēs.

Kā zināms, veselības aprūpes nozarē trūkst jaunu, kvalificētu speciālistu, tādēļ nometnes mērķis ir radīt izpratni par mediķa darbu jau vidusskolā un palīdzēt izvēlēties nākamo profesiju.

Bieži vien jaunieši neapzinās, ka no veselības līdz slimībai ir viens solis, tāpēc nometnes laikā jaunieši iepazīs pirmās palīdzības sniegšanas pamatus, rīcību dažādās situācijās, slimnieku aprūpi un citas praktiskas lietas.

Lai kvalitatīvāk sasniegtu projekta mērķus un īstenotu jauniešiem saistošu piecu dienu pasākumu, Liepājas Jauniešu mājas darbinieki, izmantojot neformālās izglītības metodes, katras dienas noslēgumā veiks izvērtēšanu, kā arī parūpēsies par pusdienām un brīvā laika nodarbēm.

Dalībai projektā tiks atlasīti jaunieši vecumā no 16 līdz 19 gadiem.

Jauno mediķu nedēļas dalības maksa: 100 EUR.

Projektu atbalsta SIA NordePlast, Zemnieku saimniecība Veldzes un Dr. Laila Atiķe.

Kontaktinformācija

JMN_2019.jpg