Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Skolotājiem

Kā skolēnam saistoši mācīt politiku? Kā dizainēt mācību procesa neatņemamo sastāvdaļu – vērtēšanu? Ko mums mācīties no lielākajiem infekciju uzliesmojumiem pasaules vēsturē? Un kā vairākām paaudzēm veiksmīgi līdzpastāvēt? Jau sesto gadu skolēnu rudens brīvlaikā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina Latvijas vidusskolu skolotājus uz īpašām atvērtajām lekcijām sevis bagātināšanai. Šogad tās norisināsies tiešsaistē trešdien, 21. oktobrī. Pedagogi laipni aicināti pievienoties!

Pieteikties (līdz 19. oktobrim)

Pirms lekcijām plkst. 10.50 pedagogus uzrunās RSU studiju prorektore Tatjana Koķe, bet plkst. 11.10 lekciju ciklu par tematu Kā skolēniem saistoši mācīt politiku atklās politologs un žurnālists, asociētais profesors Edijs Bošs, uz kura akadēmiskajiem uzplečiem mirdz Kembridžas Universitātē gūtais doktora grāds. Tikko moderējis apaļā galda diskusiju ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, E. Bošs ikdienu TV3 ziņu dienestā apvieno ar RSU topošo bakalauru un maģistru ievadīšanu ārpolitikas jautājumos. Lekcijā viņš ieskicēs, kā tehnoloģijas var palīdzēt jauniešos raisīt interesi par politiskajām norisēm, kā orientēties informatīvajā plūsmā, kādas ir biežāk pieļautās kļūdas kritiskās domāšanas procesā un kā stiprināt argumentācijas spējas diskusijā par politiskiem jautājumiem.

Pedagoga darbā neizsmeļamo vērtēšanas jautājumu plkst. 12.40 aktualizēs bioloģe, RSU asociētā profesore Rudīte Koka ar lekciju Kā dizainēt vērtēšanu mācību jomās. Skolā savulaik strādādama, pedagoģe uzkrājusi pieredzi darbā ar jauniešiem vēl skolas solā. Apgūstot molekulāro bioloģiju pie asoc. prof. Kokas, studenti novērtē docētājas inovatīvo pieeju un spēju motivēt izcilam rezultātam. To apliecina arī nupat RSU studentu piešķirtais tituls Gada docētāja, ko asociētā profesore saņēma Latvijas veselības nozares gada notikumā – Gada balva medicīnā 2019 svinīgajā ceremonijā.

Kopā ar RSU Sabiedrības veselības institūta vadošo pētnieci docenti Andu Ķīvīti-Urtāni plkst. 12.55 pedagogi aicināti ieskatīties nozīmīgākajās epidēmijās un sabiedrības veselības pasākumos pasaules vēsturē. Ko no tā varam mācīties šodienas apstākļiem, docente stāstīs lekcijā Šodien – ikdienas norma, agrāk – veids, kā apkarot infekciju.

Pasākumu noslēgs psiholoģe, RSU asociētā profesore Sandra Mihailova, plkst. 13.45 aicinot paraudzīties uz tematu Paaudžu konflikti. Kāpēc tie rodas un kā veiksmīgi pastāvēt līdzās.

Par sevis pilnveidi atvērto lekciju ciklā pasākuma dalībnieki saņems apliecinājumus.