Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Skolēniem

Lai veicinātu jauniešu interesi par dzīvesveida, uztura, vides kvalitātes un tehnoloģiju ietekmi uz cilvēka veselību, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina 11. un 12. klašu skolēnus piedalīties erudīcijas konkursā Homines 2018. Cīņā par uzvaru konkursā jaunieši pārbaudīs savas zināšanas un praktiskās iemaņas bioloģijas, cilvēka anatomijas, fizioloģijas, sabiedrības veselības un pirmās palīdzības jautājumos.

“Bērnu un pieaugušo galvenie veselības un labklājības rādītāji Latvijā ilgstoši ir vieni no sliktākajiem ES valstīs. Mēs esam pārliecināti, ka daudzus no tiem var uzlabot, paaugstinot jauniešu izpratni par cilvēka, vides un veselības kopsakarībām un attīstot prasmes pielietot šīs zināšanas ikdienā. Tādēļ Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultāte aicina piedalīties šajā konkursā ne tikai tos jauniešus, kuri plāno studēt kādā veselības aprūpes programmā, bet arī tos vidusskolēnus, kuriem rūp viņu pašu un līdzcilvēku veselība,” stāsta RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš.

Konkurss Homines 2018 norisināsies trīs kārtās:

  1. reģistrēšanās un gatavošanās konkursam – līdz 2018. gada 29. janvārim interesenti aicināti pieteikties dalībai konkursā, reģistrējoties vietnē http://ej.uz/Homines2018. Pēc pieteikuma apstiprināšanas katrs dalībnieks saņems tēmu sarakstu, kas palīdzēs sadarbībā ar skolotājiem sagatavoties konkursa otrajai kārtai;
  2. zināšanu pārbaude tiešsaistē – 2. martā visi reģistrētie dalībnieki piedalīsies zināšanu pārbaudē par bioloģijas, cilvēka anatomijas, fizioloģijas un higiēnas jautājumiem, kas norisināsies tiešsaistē;
  3. praktisko iemaņu pārbaude un konkursa uzvarētāju paziņošana – 26. martā simts skolēni, kuri konkursa otrajā kārtā būs uzrādījuši labāko rezultātu, tikties RSU, lai praktiskajās darbnīcās noskaidrotu konkursa uzvarētāju.

Konkursa ideja tapa sadarbībā ar Bioloģijas skolotāju asociāciju. Tā nosaukums aizņemts no latīņu vārda homines, kas nozīmē cilvēki. Plānots turpmāk konkursu organizēt katru gadu.