Jauno mediķu akadēmija | RSU Skip to main content
This page is available in Latvian only.

Konkurss "Homines 2018"

Lai veicinātu jauniešu interesi par dzīvesveida, uztura, vides kvalitātes un tehnoloģiju ietekmi uz cilvēka veselību, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina 11. un 12. klašu skolēnus piedalīties erudīcijas konkursā “Homines 2018”. Cīņā par uzvaru konkursā jaunieši pārbaudīs savas zināšanas un praktiskās iemaņas bioloģijas, cilvēka anatomijas, fizioloģijas,  sabiedrības veselības un pirmās palīdzības jautājumos.   

Konkurss “Homines 2018” norisināsies trīs kārtās:

  • Reģistrēšanās un gatavošanās konkursam – līdz 2018. gada  29. janvārim visi interesenti aicināti pieteikties dalībai konkursa, reģistrējoties vietnē http://ej.uz/Homines2018. Pēc pieteikuma apstiprināšanas, katrs dalībnieks saņems tēmu sarakstu, kas palīdzēs sadarbībā ar skolotājiem sagatavoties konkursa 2. kārtai. 
  • Zināšanu pārbaude tiešsaistē – 2. martā visi reģistrētie dalībnieki piedalīsies zināšanu pārbaudē par bioloģijas, cilvēka anatomijas, fizioloģijas un higiēnas jautājumiem, kas norisināsies tiešsaistē.
  • Praktisko iemaņu pārbaude un konkursa uzvarētāju paziņošana – 26. martā  simts skolēni, kuri konkursa 2. kārtā būs uzrādījuši labāko rezultātu, tikties RSU, lai praktiskajās darbnīcās noskaidrotu konkursa uzvarētāju. 

Konkursa ideja tapa sadarbībā ar Bioloģijas skolotāju asociāciju. Tā nosaukums aizņemts no latīņu vārda homines, kas nozīmē cilvēki. Plānots, ka turpmāk konkurss tiks organizēts katru gadu. 

Jauno mediķu akadēmija

Jauno mediķu akadēmija (JMA) ir nodarbību cikls, kurā RSU mācībspēku un ārstu vadībā iepazīsi mediķa profesiju un gūsi pirmo ieskatu traumatoloģijā, ķirurģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās jomās.

Nākamā pieteikšanās Jauno mediķu akadēmijai – 2018. gada septembrī.

Nodarbības notiek RSU mācību bāzēs (centrālajā ēkā, Anatomikumā, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, slimnīcās un citviet), kur lekcijās un praktiskajās nodarbībās labāko docētāju un ārstu vadībā iegūsiet dziļāku izpratni par medicīnu. Apgūtās zināšanas sniegs pārliecību par izvēlētajām studijām un lieti noderēs, stājoties Rīgas Stradiņa universitātē.

Jauno mediķu akadēmijā ir 16 nodarbības, kuras norisinās sestdienās. Katra nodarbība ilgst aptuveni trīs stundas.

Jauno mediķu akadēmijas Valmieras filiāle

Sākot ar 2016./17. mācību gadu Jauno mediķu akadēmija ir izgājusi ārpus Rīgas robežām. Valmieras Valsts ģimnāzijā ir izveidota pirmā JMA filiāle, kur līdzīgi kā Rīgā, lekcijās un praktiskajās nodarbībās labāko docētāju un ārstu vadībā iegūsiet dziļāku izpratni par medicīnu.

IMG-20170426-WA0001.jpg

Galerija