Pārlekt uz galveno saturu

Jauno mediķu akadēmija ir lielisks veids, kā iepazīt mediķa profesiju un gūt pirmo ieskatu dažādās veselības aprūpes nozarēs. Jaunajā sezonā paredzētas nodarbības tiešsaistē un klātienē labāko RSU mācībspēku un studentu vadībā.

  • Nodarbības tiešsaistē notiks otrdienās plkst. 16 sākot ar 10. oktobri; nodarbību cikls beigsies 2024. gada maijā
  • Vietu skaits – ierobežots (100 cilv.)
  • Pieteikties var ikviens 11. un 12. klases skolēns

 

 

Paldies, pieteikšanās ir beigusies!

Līdzīgi kā citus gadus jaunieši iepazīs tādas medicīnas apakšnozares kā ķirurģija, dzemdniecība un ginekoloģija, endokrinoloģija, medicīnas simulācijas, dermatoloģija, oftalmoloģija, nefroloģija, aroda un vides medicīna, fizioloģija, psihiatrija, pediatrija, neonatoloģija, gastroenteroloģija, endokrinoloģija, neiroloģija u. c. Nodarbībās ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies studenti, kas pārstāv ģimenes medicīnas, infektoloģijas, psihiatrijas un citus studentu zinātniskos pulciņus.

ingus_skadins.jpg

Svarīgi, ka JMA attīstās pēc līdzīga plāna, kā ir būvēta Rīgas Stradiņa universitāte. Katrai veselības aprūpes fakultātei varētu būt sava JMA skola, kas iepazīstina skolēnus gan ar universitāti un studentu dzīvi, gan ar profesiju. Jāatzīst, ka šobrīd ar ārsta un farmaceita darbu ir saistīti dažādi mīti, tādēļ ir svarīgi tos savlaicīgi kliedēt un parādīt, kāda būs ikdiena profesijā, ar kādām grūtībām būs jāsaskaras un kādas prasības speciālistiem tiks izvirzītas.

JMA vadītājs,
RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš

 

Jauno mediķu akadēmija (JMA) ir veiksmīgs RSU zīmols ar vairāk nekā 10 gadu pieredzes bagāžu. Ik gadu 40–50 % jauno veselības aprūpes virziena studentu ir absolvējušo Jauno mediķu akadēmiju. Dalība akadēmijā vidusskolas laikā topošos studentus iepazīstina ar izvēlētās profesijas specifiku un motivē sākt studijas. Daudzi JMA absolventi jau pierādījuši sevi kā lieliski jaunie ārsti.

Galerija