Pārlekt uz galveno saturu
Paldies, pieteikšanās ir noslēgusies!

Jauno mediķu akadēmija ir lielisks veids, kā iepazīt mediķa profesiju un gūt pirmo ieskatu dažādās veselības aprūpes nozarēs. Jaunajā sezonā paredzētas tiešsaistes nodarbības, kuras labāko RSU mācībspēku un studentu vadībā norisināsies otrdienās divas reizes mēnesī.

Kursu dalības maksa – 50 EUR.

Līdzīgi kā citus gadus jaunieši iepazīs tādas medicīnas apakšnozares kā ķirurģija, dzemdniecība un ginekoloģija, endokrinoloģija, medicīnas simulācijas, dermatoloģija, oftalmoloģija, nefroloģija, aroda un vides medicīna, fizioloģija, psihiatrija, pediatrija, neonatoloģija, gastroenteroloģija, endokrinoloģija, neiroloģija u. c. Nodarbībās ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies studenti, kas pārstāv ģimenes medicīnas, infektoloģijas, psihiatrijas un citus studentu zinātniskos pulciņus.

ingus_skadins.jpg

Svarīgi, ka JMA attīstās pēc līdzīga plāna, kā ir būvēta Rīgas Stradiņa universitāte. Katrai veselības aprūpes fakultātei varētu būt sava JMA skola, kas iepazīstina skolēnus gan ar universitāti un studentu dzīvi, gan ar profesiju. Jāatzīst, ka šobrīd ar ārsta un farmaceita darbu ir saistīti dažādi mīti, tādēļ ir svarīgi tos savlaicīgi kliedēt un parādīt, kāda būs ikdiena profesijā, ar kādām grūtībām būs jāsaskaras un kādas prasības speciālistiem tiks izvirzītas.

JMA vadītājs,
RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš

dace_bandere_sq_21.png

Rīgas Stradiņa universitāte kā zinātnes augstskola vēlas arvien intensīvāk audzēt jauno zinātnieku paaudzi. Farmācijas fakultātes studenti un absolventi aktīvi darbojas zinātnes laukā, strādā zāļu ražošanā, klīnisko pētījumu organizācijās, zāļu reģistrācijā, kā arī slimnīcās un aptiekās. Mēs vēlamies, lai Jauno mediķu akadēmijas Farmācijas skola vēl vairāk palielinātu jauniešu interesi par farmāciju kā mūsdienīgu, perspektīvu un darba tirgū pieprasītu profesiju.

RSU Farmācijas fakultātes dekāne Dace Bandere

Jauno mediķu akadēmija (JMA) ir veiksmīgs RSU zīmols ar vairāk nekā 10 gadu pieredzes bagāžu. Ik gadu 40–50 % jauno veselības aprūpes virziena studentu ir absolvējušo Jauno mediķu akadēmiju. Dalība akadēmijā vidusskolas laikā topošos studentus iepazīstina ar izvēlētās profesijas specifiku un motivē sākt studijas. Daudzi JMA absolventi jau pierādījuši sevi kā lieliski jaunie ārsti.

Galerija