Skip to main content
Page is available only in Latvian
Psiholoģija
Konferences, semināri

22.–24. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tiešsaistē notiks 7. starptautiskā zinātniski praktiskā konference Veselība un personības attīstība: starpdisciplinārā pieeja, kas pulcēs palīdzošo un izglītojošo jomu – psiholoģijas, veselības un sociālās aprūpes, supervīzijas – pārstāvjus un studentus. Pērn konferencē piedalījās ap 500 dalībnieku no deviņām valstīm.

Konference iecerēta kā diskusiju platforma aktuālākajiem jautājumiem par psiholoģisko palīdzību.

Šāgada konferences temati

  • Latvijas iedzīvotāju psiholoģiskais raksturojums un uzvedība Covid-19 pandēmijas laikā
  • Psiholoģiskā izpēte un novērtēšana profesionālajā darbībā
  • Psiholoģiskā palīdzība un atbalsts darbā ar dažādām klientu un pacientu grupām
  • Profesionālā identitāte, profesionālā kompetence un tās attīstība

Ceturtdien, 22. aprīlī, konferences ietvaros noritēs simpozijs, kas veltīts pētījumu rezultātiem par Latvijas iedzīvotāju dzīvesspēka veicināšanu Covid-19 pandēmijas laikā. Pēc simpozija darbs turpināsies četrās sekcijās, kas veltītas tādiem tematiem kā psiholoģiskā izpēte, darbs ar dažādām klientu un pacientu grupām, kā arī jautājumiem par profesionālo identitāti un kompetenci. Dienas noslēgumā notiks arī meistarklases.

Piektdien, 23. aprīlī, vairākās plenārsēdēs būs iespēja dzirdēt vieslektoru referātus par psiholoģiskās izpētes digitalizācijas jautājumiem (Sonia Montemurro), jaunu objektīvo datu ieguves un apstrādes prasmēm (Yuri Pavlov), par dažādām psiholoģiskās palīdzības mūsdienu aktualitātēm, tostarp darbu grupā un attīstības teoriju psihiatrijā (Thijs de Moor, Marcela Andrade del Corro, Anna Seymour), kā arī citu vieslektoru uzstāšanos.

Savukārt sestdien, 24. aprīlī, norisināsies vairākas paralēlās darba grupas un meistarklases ārvalstu un pašmāju kolēģu vadībā.  

Konferenci rīko RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra. Pasākums notiks latviešu un angļu valodā. Dalība konferencē ir bez maksas, un par katru konferences dienu dalībniekam tiks piešķirti 12 tālākizglītības punkti, savukārt par dalību katrā meistarklasē – četras akadēmiskās stundas. Referenti saņems sertifikātu par uzstāšanos ar zinātnisku darbu.