Skip to main content
Page is available only in Latvian
Starptautiskā sadarbība
Konferences, semināri

13. aprīlī Rīgā noslēdzās 5. Baltijas multiplās sklerozes un autoimūno traucējumu konference, kurā pulcējās neirologi no Baltijas un Skandināvijas valstīm.

Aplūkojamo tēmu lokā bija gan jaunāko teorētisko, gan klīnisko atziņu analīze un savstarpējās pieredzes apmaiņa. To vidū – imunoloģiskās izmaiņas un terapeitiskie mērķi multiplās jeb izkaisītās sklerozes ārstēšanā, jaunā Makdonalda kritērija ietekme uz multiplo sklerozi, tās klīniskās gaitas analīze bērniem. Tāpat arī tika aplūkotas tēmas, kas saistītas šo slimnieku traumatismu un attiecībām ar dažādām hroniskām saslimšanām.

Konferenci organizēja RSU Medicīnas fakultātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedra tās vadītāja profesora Andreja Millera vadībā sadarbībā ar Latvijas Neirologu biedrību, Latvijas Neiroloģijas centru un Neiroloģijas attīstības fondu. Multiplās sklerozes un autoimūno traucējumu konference regulāri tiek rīkota kādā no Baltijas valstīm. Vairāk ar aizvadītās konferences norisi var iepazīties tās mājaslapā.

Multiplā skleroze ir hroniska slimība, kas atbilstoši aprēķiniem skar 2,3 miljonus cilvēku visā pasaulē. Tā rodas, kad imūnsistēma neadekvāti uzbrūk izolējošam un balstošam apvalkam ap nervu šūnu (mielīna apvalkam) galvas smadzenēs, mugurkaulā un redzes nervos, izraisot iekaisumu un turpmākus bojājumus. Šis bojājums var izraisīt ļoti plašu simptomu spektru, piemēram, muskuļu vājumu, nogurumu un redzes traucējumus, potenciāli izraisot invaliditāti. Vairumam cilvēku ar multiplo sklerozi pirmie simptomi parādās 20–40 gadu vecumā, tāpēc šī slimība ir galvenais netraumatiskas invaliditātes cēlonis gados jauniem pieaugušajiem.