Skip to main content
Page is available only in Latvian

How did you draw up your Learning Agreement?

AUBG is liberāla stila skola, kas nozīmē to, ka studenti paši sastāda savu studiju plānu jeb izvēlas kursus, kurus apmeklēs mācību perioda laikā (semestrī). Tā kā pēc RSU standartiem mums ir jāpielāgo mobilitātes kursi Latvijā tekošajiem kursiem, tad attiecīgi es izvēlējos kursus, kas pēc satura bija līdzīgi RSU mācītajiem, tajā semestrī, vēlāk saskaņojot ar katedru.

How is the study process organized in the receiving university? What is different compared to RSU?

Kā jau minēju iepriekš, tad AUBG ir liberāla skola, kas jau ir galvenais atšķirīgais faktors mācību procesā. Netiek izmantota moduļa sistēma, tāpēc studiju process notiek visa semestra garumā, ar eksāmeniem semestra vidū. Nenotiek semināri, bet ir jābūt gatavam atbildēt jebkuras lekcijas laikā, kas gan nav atšķirība, bet ir svarīgs faktors, ko vajadzētu atcerēties.

What were the living conditions?

Dzīvošana notiek universitātes kojās, kas ir obligāts nosacījums. Pavisam skolai ir trīs kojas, no kurām jaunākās ir viss dārgākās, tajās parasti ERASMUS studenti nedzīvo. Personīgi es dzīvoju viss sliktākajās kojās, tas ir vispār zināms fakts par SKAPTO II. Ar to es domāju, ka, man personīgi, vannas istabā bija skudras. Dzīvošana notiek ar istabas biedru un vēl vismaz diviem dzīvokļa biedriem ar kuriem tiek dalīta viena vannas istaba. Universitāte nodrošina internetu, bet ne labāko, tā nekādā ziņā nav Latvija. Uz katrām kojām ir virtuve un publiskās zonas, ballīšu istaba, veļas istaba utt.

Did the Erasmus+ grant cover the living expenses?

Nemāku teikt vai stipendija bija pietiekama, jo man bija papildus līdzekļi, un es esmu taupīgs cilvēks. Jāņem vērā, ka es studiju laikā arī ceļoju, bet es teiktu, ka stipendija pietiek, ja cilvēks dzīvo tikai pilsētā uz vietas un aizbrauc uz retajiem universitātes rīkotajiem izbraucieniem.

Your advice and recommendations for others choosing this city for their mobility

Blago (neviens nesauc pilsētu pilnajā nosaukumā, bet iesaku to iemācīties - Blagoevgrad) ir relatīvi maza pilsēta, kas nozīmē, ka ātri visu var apgūt. Attiecīgi nav nepieciešams izmantot sabiedrisko transportu (autobuss) un taksometri ir ļoti lēti, kas ir galvenais pārvietošanās veids (ar 4 levām, kas ir 2 eiro pietiek, lai aizbrauktu no vienas līdz otram pilsētas galam un vēl). Iesaku sagatavoties lasīt kirilicā, jo ne visas kafejnīcas piedāvā ēdienkartes angliski, iemācīties pāris frāzes, lai pasūtītu ēdienu ir viegli.
Iesaku doties kalnos un apskatīt krustu, bet runājiet ar vietējiem studentiem, ja negribat nokļūt nedrošos rajonos. Visu, ko nopirksiet un negribat vest atpakaļ, var pārdot AUBG SALE facebook lapā, tāpēc par to nevajag baidīties.
No pilsētas iet daudz autobusu, iesaku braukt un apskatīt gan valsti, gan kaimiņvalstis. Nogaršot - cheese balls with blueberry jam!!!

The best memory or experience from Erasmus+ mobility

Mana visjaukākā atmiņa vai piedzīvojums no ERASMUS ir no pirmajām nedēļām, kad devāmies uz tradicionālo bulgāru restorānu un dejojām viņu dejas, kā arī nakts sarunas ar citiem studentiem par viņu mājām, jo universitātē mācās daudz dažādu valstu pārstāvji, tādēļ vajag kontaktēties ne tikai ar ERASMUS studentiem. Stāsti ir daudz vairāk kā šķiet.

The most valuable realization or lesson you have learned

Nevajag baidīties. Pasaule ir mums acu priekšā. Pat, ja aizdodoties kāds saprot, ka nestudē pareizo lietu, vai ka vēlas dzīvot ne Latvijā, vai jebko citu - tad vajag to iet un darīt. ERASMUS atver acis uz to, ka mēs varam daudz vairāk šajā pasaulē darīt, ja tikai uzdrošināmies.