Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Skolēniem
Studentiem

Lai runātu par sabiedrībā aktuālām politikas un ekonomikas norisēm vienkāršos vārdos, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Eiropas studiju fakultātē izveidots podkāsts Pasaules iekarošanas plāns*, kuru vada RSU docētājs, ārpolitikas pētnieks Mārtiņš Daugulis un RSU absolvents Viesturs Levada. RSU Studentu medija Skaļāk telpās iekārtotajā studijā līdz šim politisko sarunu raidījumā iekšpolitikas un ārpolitikas jautājumus jauniešiem saprotamā valodā šķetinājuši jau četri spilgti RSU mācībspēki: lektore Elīna Vrobļevska, profesore Ilga Kreituse, docents Māris Andžāns un pētniece Ieva Bikava.

Podkāstu sēriju atklāja politikas pētniece un RSU bakalaura studiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas vadītāja Elīna Vrobļevska, kas runāja par vides aktīvistes Grētas Tūnbergas fenomenu. Raidījumā #EsiKāGrēta vētīts, kas patiesībā stāv aiz esošās politikas kritikas un skaļajiem saukļiem saudzēt dabu un kāpēc ir svarīgi prast atšifrēt influenceru paustās domas un nostāju un nepieņemt visu kā absolūtu patiesību.

Pasaules iekarošanas plāna otrā raidījuma viešņa profesore Ilga Kreituse kopā ar podkāsta vadītājiem šķetina jautājumu par to, vai #DemokrātijaBriesmās. Diplomētā vēsturniece, rūdītā politiķe un neskaitāmus jaunos politologus skolojusī profesore ar raidījuma vadītājiem tērzē par šo neviennozīmīgo jēdzienu, sākot no seno grieķu demos un cratos līdz Hitleram un mūsdienām.

Raidījuma trešā saruna ir ar RSU docentu Māri Andžānu par gadsimtiem ilgušu mītu (vai patiesību?): #AmerikāņuSapnis. Starptautisko attiecību pētnieks šopavasar atgriezies no piecu mēnešu vizītes Vašingtonā. Kā ASV izskatās, raugoties no pasaules ārpolitikas epicentra, kur vienuviet saplūst politiķi, diplomāti, pētnieki, lobisti un starptautisko organizāciju flagmaņi?

Jaunākajā podkāstā tā vadītāji Mārtiņš Daugulis un Viesturs Levada sarunājas ar RSU docētāju un zinātniskā grāda pretendenti Ievu Bikavu par pretrunīgu un diskusijas raisošu tematu, kas ir bijis aktuāls politikā vienmēr – kā nenonākt #LobijaSlazdos?

Kopumā Eiropas studiju fakultāte šosezon iecerējusi astoņus raidījumus. Tos producē Liene Vaivode, raidījumi top RSU Studentu medija Skaļāk studijā un vienuviet ir atrodami vietnē skalak.rsu.lv/podkasti-raksti-sarunas/podkasts-pasaules-iekarosanas-plans.


* Pārnestā nozīmē.

Eiropas studiju fakultāte jau gadiem ir jauno politologu un starptautisko attiecību speciālistu kalve. Bakalaura grāds politikas zinātnē RSU iegūstams studiju programmās Politika un politiskā komunikācija, Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas, bet maģistra grāds politikas zinātnē iegūstams programmās Reģionālā politika un valsts pārvaldība, Starptautiskās attiecības un diplomātija, kā arī International Governance and Diplomacy.