Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Par mums medijos

Ziņu portālā LA.lv 8. oktobrī Latvijas Avīzes un Latvijas Mediju žurnāliste Regīna Olševska aktualizējusi jautājumu par ārkārtas situāciju Covid-19 dēļ un psihoemocionālo veselību, pieminot Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas speciālistu pētījumu par to, kā ārkārtas situācija ietekmējusi mediķu psihoemocionālo veselību ārkārtas situācijas laikā. 

"Trauksme, tāpat kā bailes, mobilizē mūsu ķermeni draudošām briesmām. Ja bailes ilgst tikai īsu brīdi, trauksme piezogas nemanāmi un kādu laiku turpinās.

Parasti to pavada bažīgas domas, raizes par nākotni, bet, tai ieilgstot, parādās arī ķermeniski simptomi, tādi kā muskuļu sasprindzinājums, elpošanas un sirdsdarbības paātrināšanās, sirdsklauves, pastiprināta svīšana, miega vai gremošanas traucējumi.

Mediķiem – depresijas simptomi

Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas speciālisti sešu mēnešu periodā pētījuši, kā ārkārtas situācija ietekmējusi mediķu psihoemocionālo veselību ārkārtas situācijas laikā.

Rezultāti liecina, ka katrs ceturtais ārsts izjūt depresijas, bet katrs piektais – trauksmes simptomus. Mediķi ir tie, kuriem pandēmijas laikā jāstrādā papildu darba stundas, pieaug stress par nezināmo, piemēram, varbūt šodien pacientu vidū kāds būs inficēts ar jauno koronavīrusu un to pārnesīs mājās saviem tuviniekiem."

Avots: LA.lv