Darbiniekiem

2024. gada 23. februārī 79 gadu vecumā mūžībā devies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Goda doktors Klauss Pēters Tons (Klaus Peter Thon), kurš dzimis 1944. gada 20. novembrī.

dhc_klaus_peter_thon_melnbalts_0.jpgVācijas profesors Klauss Pēters Tons (Klaus Peter Thon) RSU Goda doktora nosaukumu saņēma 2004. gada 12. martā. Viņš bija Roberta Boša slimnīcas (Tībingenes Universitātes akadēmiskās mācību slimnīcas) medicīniskais direktors, Vispārīgās un viscerālās ķirurģijas un traumatoloģijas ortopēdijas klīnikas vadītājs.

K. P. Tons savulaik piedalījās jauno ķirurģisko tehnoloģiju ieviešanā Latvijā. Izmantojot Roberta Boša fondu, viņš organizēja laparoskopiskās aparatūras dāvinājumu P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai un veica pirmās laparoskopiskās paraugoperācijas šajā slimnīcā.

Piedalījies Latvijas ķirurgu un medicīnas māsu izglītībā: pieci ārsti un četras māsas stažējušās profesora vadītajā klīnikā. Prof. K. P. Tons piedalījies 2. Latvijas ķirurgu kongresā kā vieslektors.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei, piederīgajiem un visiem, kam bijusi sadarbība ar profesoru.