Absolventiem
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Piektdien, 31. martā, plkst. 15.30 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā (Dzirciema ielā 16) notiks rektora prof. Aigara Pētersona inaugurācijas ceremonija otrajam pilnvaru termiņam, kas ilgs līdz 2027. gada nogalei. Vienbalsīgā 2022. gada 23. novembra Satversmes sapulces dalībnieku balsojumā profesors A. Pētersons rektora amatā pārvēlēts ar 2023. gada 1. janvāri.

Rektora vēlēšanas šogad pirmo reizi noritēja pēc jaunās Augstskolu likumā minētās kārtības – rektora amata konkursu rīkoja RSU padome, savukārt rektoru ievēlēja Satversmes sapulces dalībnieki. RSU Satversmes sapulci veido 130 pārstāvji, kuru vidū ir gan RSU akadēmiskais un administratīvais personāls, gan studenti. Vēlēšanās piedalījās 119 Satversmes sapulces pārstāvji.

rsu_rektora_petersona_otra_ievelesana.jpg

rsu_satversmes_sapulce_petersona_ievelesana.jpg

Svinīgā inaugurācijas ceremonija universitātes aulā pulcēs studentus, mācībspēkus, vadību un administrācijas darbiniekus, RSU padomes un Satversmes sapulces, valsts pārvaldes un zinātnisko institūciju pārstāvjus, kā arī citus viesus.

Ceremonijas laikā Satversmes sapulces priekšsēdētāja prof. Ilze Grope nolasīs Satversmes sapulces lēmumu par rektora ievēlēšanu. RSU padomes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš rektoram pasniegs amata ķēdi, pēc kuras saņemšanas prof. Aigars Pētersons dos svinīgo solījumu.

Pēc oficiālajām apsveikuma uzrunām ceremonijas viesus iepriecinās īsa koncertprogramma pianista Reiņa Zariņa sniegumā, kam sekos pasākuma neoficiālā daļa augstskolas kafejnīcā.