Preses relīzes

LR Izglītības un zinātnes ministrija piešķīrusi licenci Rīgas Stradiņa universitātei par tiesībām īstenot akadēmisko augstākās izglītības studiju programmu „Komunikācija” sociālo zinātņu maģistra grāda iegūšanai informācijas un komunikācijas zinātnēs. šovasar Rīgas Stradiņa universitāte paredz arī reflektantu uzņemšanu 2007./2008. akadēmiskajam gadam jaunajā studiju programmā.

Šīs programmas saturs paredzēts dažādu jomu profesionāļiem, kas maģistra grāda līmenī vēlas apgūt daudzveidīgus mūsdienu sabiedrības komunikācijas procesus.

„Jaunā studiju programma ir paredzēta gan RSU studentiem, jo loģiski turpina jau bakalaura līmenī iesākto studiju procesu, gan citu augstskolu absolventiem, kas vēlas iegūt maģistra grādu sabiedrībai tik aktuālā jomā – komunikāciju zinātnē. Komunikācija ir sabiedrības spogulis, kurā šī programma aicina ielūkoties un saprast, kā sabiedrība funkcionē,” saka jaunās maģistratūras programmas vadītājs, RSU Komunikācijas studiju programmas vadītājs profesors Mārtiņš Boiko.

„Šī programma atšķiras no citām ar komunikācijas studijām saistītām programmām ar to, ka ne tikai atreferē Rietumu komunikācijas teorijas, bet RSU Komunikācijas studiju katedras zinātnieki nodarbojas ar Latvijas politiskās komunikācijas un žurnālistikas kultūras modeļu veidošanu,” programmas būtību skaidro RSU Komunikācijas studiju katedras vadošais pētnieks Sergejs Kruks. „Šajā unikālajā studiju programmā ietvertās ambīcijas iespējams realizēt, jo docētāji ir ieguvuši akadēmiskos grādus vai strādājuši par pasniedzējiem Sorbonā, Kembridžā, Hamburgā, Berlīnes Humbolta universitātē un citās prestižās augstskolās.”

Programma „Komunikācija” kopumā atbilst jaunākajām tendencēm komunikācijā un mediju pētniecībā. Tajā ietilps tādi aktuāli kursi kā „Globālās komunikācijas sociālie, politiskie un kultūras procesi”, „Informācijas sabiedrība: vērtības un procesi”, „Reklāma masu komunikācijas procesos” un citi. šī studiju programmas saturs ietver arī vizuālās un akustiskās semiotikas studiju kursus, kādus nepiedāvā citās augstskolās.

Atšķirībā no vairākām citām augstskolām, organizējot mācību procesu šajā programmā, tiek turpināta RSU laba tradīcija – studiju kursu apguve moduļu sistēmā. Tā nozīmē, ka studiju kursi tiek pasniegti intensīvā laika grafikā, ļaujot studēt arī strādājošiem un aizņemtiem cilvēkiem. Šāda studiju procesa organizācija palīdz nodrošināt biežāku ārvalstu pasniedzēju kursu iekļaušanu programmā.

Sīkāka informācija: RSU Studiju informācijas centrā, tālr. 67409105, studinfoatrsu[pnkts]lv