Darbiniekiem
COVID-19

19. maijā Rīgas Stradiņa universitāte ir izdevusi rektora rīkojumu par studiju procesa turpmāko organizēšanu Covid-19 infekcijas izplatības  apstākļos. Tas nosaka studējošo un darbinieku kategorijas, kas drošā veidā varēs piedalīties studiju procesā, tostarp ārstniecības iestādēs, no 2021. gada 30. augusta.

Latvijā ir pieejama bezmaksas vakcinācija pret Covid-19. RSU jau organizēja un turpinās organizēt kolektīvo vakcināciju universitātes telpās, lai vairotu kolektīvo imunitāti studējošo un darbinieku vidū. Tas ir vienīgais zinātnē balstītais, drošais veids, kā būtiski mazināt infekcijas izplatīšanās riskus un atkal nodrošināt klātienes studiju darbu un pētniecību RSU. Pierādījumi liecina, ka pieejamās Covid-19 vakcīnas efektīvi aizsargā no saslimšanas un ievērojami mazina infekcijas izplatību.

Diemžēl pēdējās nedēļās Latvijā novērots saslimstības ar Covid-19 pieaugums. Joprojām konstatējami saslimšanas gadījumi arī RSU studējošo un darbinieku vidū, kuri nav bijuši vakcinēti. Inficēšanās un infekcijas izplatīšanās risks joprojām ir augsts. RSU aicina studējošos, īpaši topošos veselības aprūpes speciālistus, padomāt par savu un citu veselību un dzīvību un laikus saņemt valsts apmaksāto vakcinācijas kursu. Spersim šo soli kopā!

Lai turpinātu RSU studiju un zinātnisko darbību Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, mazinot studējošo, personāla un apmeklētāju veselības apdraudējumu un ievērojot valstī noteiktos obligātos epidemioloģiskās drošības pasākumus un ierobežojumus, no šā gada 30. augusta RSU studiju darbā varēs piedalīties šādas personas:

1. personas, kas vakcinētas pret Covid-19, sākot ar piecpadsmito dienu pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstīgi vakcīnas lietošanas instrukcijai vai sākot ar 22. dienu līdz 90. dienai pēc vakcīnas Vaxzevria pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc vakcīnas Vaxzevria otrās devas saņemšanas;
  2. personas, kuras var dokumentāri pierādīt Covid-19 inficēšanās epizodi, sākot ar brīdi, kad ārsts ir pārtraucis personas izolāciju, līdz 180. dienai pēc parauga ņemšanas datuma, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta Covid-19 infekcija, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS;
  3. personas, kuras nav vakcinētas pret Covid-19, pie nosacījuma, ka regulāri 72 stundu laikā pirms katra darba vietas vai ārstniecības iestādes apmeklējuma un kontakta ar kolēģiem vai pacientiem ir saņemts negatīvs SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšanas testa rezultāts. Testa apmaksu veic pati persona, ja vien dokumentāri nav pierādītas personas klīniskās kontrindikācijas vakcinācijai pret Covid-19;
  4. personas, kuras nav vakcinētas pret Covid-19 un kurām ir dokumentāri apstiprināts anafilaktiskas reakcijas fakts pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 veikšanas, pie nosacījuma, ka regulāri 72 stundu laikā pirms katra darba vietas vai ārstniecības iestādes apmeklējuma un kontakta ar kolēģiem vai pacientiem ir saņemts negatīvs SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšanas testa rezultāts. Testa apmaksu šādā gadījumā veic RSU.

Rektora rīkojums ar šo personu kategoriju aprakstu un drošības nosacījumiem

Kārtība piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai Rīgas Stradiņa universitātē (24.05.2021.)

Paldies par jūsu izpratni un turpmāku atbildīgo rīcību! Lai mums visiem stipra veselība!