Par mums medijos
Darbiniekiem
COVID-19

Jautājums par to, kā nesaslimt ar Covid, savu aktualitāti diemžēl nav zaudējis, tāpēc ir noderīgi zināt, kuru sejas masku izvēlēties un kā to pareizi valkāt un kopt. 17. februāra radio raidījumā Zināmais nezināmajā par to, kā sejas maskas atšķiras un cik svarīga ir to pareiza lietošana, lai tik tiešām pasargātu sevi no vīrusiem, skaidro Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asoc. prof., Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš un vadošā pētniece Jeļena Reste.

Sarunā RSU ekspertiem pievienojas Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta Ergonomikas elektrotehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadītāja Inga Dāboliņa.

Kuras vairākkārt lietojamās auduma maskas patērētājiem labāk izvēlēties?

RSU asoc. prof. Ivars Vanadziņš: "Mans ieteikums ir pirkt medicīniskās maskas. Pavisam vienkārši! Jo nav nekādas garantijas par efektivitāti tām maskām, kuras nav pārbaudītas."