Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem

Kā ik gadu, arī šoruden pieaug saslimšana ar vīrusu izraisītu augšējo elpošanas ceļu saslimšanām, tostarp gripu un Covid-19. Būtiska nozīme infekcijas slimību izplatības ierobežošanā ir profilakses pasākumiem un vakcinācijai.

Aicinām ievērot profilakses pasākumus gan mājās, gan darba vietā, piemēram, ievērot roku higiēnu – regulāri mazgāt vai dezinficēt rokas, nepieskarties ar netīrām rokām sejai, bieži vēdināt telpas vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, kā arī izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem un nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem kā kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru.

kont_pers1.jpg

kont_pers.jpg

Patlaban Latvijā aktīvi notiek sezonālā vakcinācija pret gripu un Covid-19 infekciju. Aicinām arī RSU darbiniekus un studentus vakcinēties pret gripu un Covid-19 RSU ambulancē. Gripas vakcīna ir pieejama par maksu, kuru sedz RSU darbinieku veselības apdrošināšana, savukārt vakcīna pret Covid-19 ir bezmaksas. Pašlaik visā Latvijā pieejama Comirnaty (PfizerBioNTech) vakcīna. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā reizē.

Pieteikšanās vakcinācijai RSU ambulancē – pa e-pastu rsuambulanceatrsu[pnkts]lv.

Atgādinām, ka vakcinēties pret gripu un Covid-19 var arī ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos.

Informācija par epidemioloģisko situāciju valstī