Ziņas

2017. gada 21. aprīlī, atzīmējot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvaldes (SP) 24. dzimšanas dienu, notika ikgadējā Gada balvas Zelta pakavs pasniegšanas ceremonija. Šogad Gada balva tika pasniegta astoņās nominācijās, no kurām divās balva tika pasniegta pirmo reizi.

Pasākumā pulcējās RSU SP valde un padome, kā arī aktīvisti un vecbiedri, universitātes vadība un viesi no citām studentu pašpārvaldēm.

sp_gada_balva_2017-005.jpg

Nominācijā Gada izaugsme šogad triumfēja Zobārstniecības fakultātes 3. kursa studente Alīna Gončarova. Nominācijā Gada vecbiedrs uzvarēja Artūrs Kaļva. Balvu nominācijā Gada atbalstītājs katru gadu saņem kāds no Studējošo pašpārvaldes lieldraugiem, kurš sniedzis atbalstu dažādu pasākumu realizēšanā, un šogad balvu saņēma Dailes teātris.

sp_gada_balva_2017-002.jpg

Nominācijā Gada draugs tiek izvirzīti cilvēki, kuri īpaši palīdzējuši Studējošo pašpārvaldei aizvadītajā gadā, un šogad šai nominācijai tika izvirzītas trīs RSU darbinieces: Apsaimniekošanas un ēku uzturēšanas nodaļas vadītāja Laila Skrodele, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Nora Gediņa un Pedagoģiskās izaugsmes centra direktore Nora Jansone-Ratinika. Pirmo reizi balvas pasniegšanas vēsturē Gada balva tika pasniegta visām trim nominantēm, novērtējot ieguldīto darbu un atbalstu 2016. gadā.

sp_gada_balva_2017-001.jpg

Šogad tika izveidotas divas jaunas nominācijas, vienā no tām par Gada aktīvistu tika nominēta Komunikācijas fakultātes 2. kursa studente Olga Jasjuļaņeca, kura ne tikai ir aktīva padomes biedre un savas fakultātes domniece, bet arī iesaistījusies gandrīz katrā Studējošo pašpārvaldes valdes virziena darbībā, vienlaikus aktīvi darbojoties arī Latvijas Studentu apvienības un RSU studentu medija Skaļāk! darbā. Savukārt otrajā jaunajā nominācijā Gada zinātniskais pulciņš uzvaras laurus plūca Elizabetes Pumpures vadītais Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātniskais pulciņš, kas veiksmīgi startēja arī šā gada RSU starptautiskajā studentu konferencē.

sp_gada_balva_2017-000.jpg

Nominācijā Gada pakavs ik gadu tiek izvirzīti dažādi studentu pasākumi, kas izdevušies īpaši veiksmīgi. Tā kā 2016. gadā Studējošo pašpārvalde arvien vairāk sāka darboties nacionālā līmenī, balvu ieguva rezidentūras vienotās uzņemšanas jautājums.

Balvu nominācijā Gada ķeza iepriekšējos gados saņēma tādi jautājumi kā RSU Studiju reglaments un Stipendiju piešķiršanas nolikums, taču šogad vienbalsīgi tika nolemts, ka balva jāsaņem izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim par viņa plāniem pārdalīt daļu no budžeta vietām starp augstskolām un operatīvu plānu pārcelšanu, lai par budžeta vietām nevarētu cīnīties RSU.