Atzinība

17. aprīlī plkst. 17.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas ielā 1) tiks pasniegta Paula Stradiņa balva Rīgas Stradiņa universitātes profesoram, Latvijas Sirds ķirurģijas centra vadītājam Romanam Lācim par izcilu ieguldījumu kardioķirurģijas attīstībā Latvijā.

Tradicionāli balvas laureāts tika paziņots profesora Paula Stradiņa dzimšanas dienā – 17. janvārī, bet balvas saņemšanas laiku izvēlas pats laureāts.

Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs un Latvijas Zinātņu akadēmija kopš 1983. gada. Balva ir dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam, profesoram Paulam Stradiņam.