Filmu un lekciju ciklā Kino laboratorija 20. aprīlī rādīs filmu Ar labu nakti un visu labu (Good Night, and Good Luck), kuras režisors ir Džordžs Klūnijs (George Clooney).

good_night_and_good_luck-lead.gifKaut arī Džordžu Klūniju visbiežāk zinām kā populāru aktieri, viņš ir arī vairāku nozīmīgu filmu režisors. Viens no Džordža Klūnija labākajiem režijas darbiem ir filma Ar labu nakti un visu labu. Tās ideju ierosinājusi Dž. Klūnija patiesā interese par žurnālistiku, tā ir arī viņa tēva profesija. Šīs vēsturiskās drāmas darbība norisinās 20. gs. 50. gados, un tās darbības vide ir mediju kompānija, tēma – mediju atbildība. Filmas galvenais varonis ir reāla personība – leģendārs amerikāņu žurnālists Eduards R. Murovs (lomā – Deivids  Stratheirns), kura uzticība patiesībai un žurnālista ētikai kļūst par iemeslu viņa konfliktam ar varas pārstāvjiem – ASV senatoru Džozefu Makārtiju un tā īstenoto politiku.

Filma bija nominēta sešām ASV Kinoakadēmijas balvām Oskars.

Pirms seansa būs RSU profesores Andas Rožukalnes (Komunikācijas studiju katedra) un kino teorētiķes, RSU docentes Ditas Rietumas (Komunikācijas studiju katedra) komentārs par filmā skarto tematiku.

Pasākums top sadarbībā ar nodibinājumu Kinoskola.

Ieeja – brīva.

RSU-Kino-laboratorija-2020-lead.gif

Dalībnieki

Norises vieta

Telpa
aula

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: