Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku šogad rīkojam lekciju ciklu jauniešiem. Aicinām interesentus noklausīties Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes docētājas Lāsmas Šķesteres vieslekciju Karš un sabiedriskās attiecības. Vai šobrīd viens spēj pastāvēt bez otra.

Jau no pirmajām kara dienām mūsu uzmanība ir vērsta Ukrainas virzienā, ar bažām gaidot ziņas par to, kādas pārmaiņas frontes līnijās nesusi aizvadītā diena vai nakts, kādus paziņojumus paudušas augstākās amatpersonas, kādi uzņēmumi un organizācijas atteikušies sadarboties ar Krieviju un tās uzņēmumiem. Lai arī ne vienmēr acīm redzamas, sabiedriskās attiecības jeb PR ir klātesošas katrā no šiem paziņojumiem. PR palīdzēs Zelenskim aiznest vajadzīgo ziņu līdz ASV kongresmeņiem, uzrunāt neskaitāmus miljonus iedzīvotāju visā pasaulē iziet ielās, starptautiskajiem tirdzniecības uzņēmumiem nosvērties par labu aiziešanai no Krievijas tirgus.

Arī Latvijā Ukrainas kara temats ir pārņēmis ikdienu – uzņēmumi piedāvā akcijas un atlaides Ukrainas bēgļiem, veido īpašas preču un pakalpojumu kolekcijas par un ap Ukrainas kara tematu, kā arī informē par savu dāsnumu ziedojuma izteiksmē sociālajos medijos. Tradicionālās ārpus politikas esošās jomas – sports, mūzika un māksla – nav palikušas neskartas. Pietiekami liela Putina režīma vai Krievijas izraisītā kara nenosodīšana var maksāt slavenībām popularitāti vai izsaukt citas sabiedrības pretreakcijas.

Kādas PR mācības mums sniedzis karš? Par to vairāk lekcijā.

Dalībnieki

Telpa