Pārlekt uz galveno saturu

16. aprīlī grāmatnīcā-bārā Bolderāja sociālantropologs Parīds Boletins (Paride Bollettin) uzstāsies ar stāstījumu Kas dzīvo mitrājos? Daudzsugu kolektīvi un strīdi par dabas aizsardzību (Who Lives in the Wetlands? Multispecies Collectives and Controversies on Conservation).

Par stāstījumu

Sākšu ar divu etnogrāfisko piemēru izklāstu, aprakstot, kā daudzsugu kolektīvi ietekmējuši dabas aizsardzības politiku Itālijā un Brazīlijā. Īpaši pievērsīšos diviem centrāliem tematiem: strīdiem par vides aizsardzību un jautājumam par to, kā dabas aizsardzības politika maina gan cilvēku, gan ārpus-cilvēku aktoru ikdienas dzīvi. Stāstījuma noslēgumā labprāt uzklausīšu apmeklētāju viedokļus par dabas aizsardzības jautājumiem Latvijā, piemēram, Papes ezera gadījumā.

Par pētnieku

P. Boletins ieguvis doktora grādu antropoloģijā Sjēnas Universitātē Itālijā. Strādājis dažādās institūcijās Italijā, Brazīlijā un Lielbritānijā. Patlaban viesprofesors Baijas Federālajā universitātē Brazīlijā un pētnieks Daremas Universitāte Lielbritānijā. Veicis pētījumus par dažādām tēmām un nupat iesācis jaunu pētniecības projektu par neskarto dabu, dabas aizsardzību un daudzsugu kolektīviem.

P. Boletins Latvijā un RSU viesojas jau otro reizi. Pirms diviem gadiem viņš iepazīstināja RSU sociālās antropoloģijas maģistrantūras studentus ar Amazones reģiona pētniecību, savukārt 2018./19. studiju gada pavasara semestrī viņš pasniedz divus jaunus, aizraujošus kursus: Vides antropoloģija un Ievads daudzsugu etnogrāfijā.

Vairāk par notikumu – Facebook lapā.

Pasākums notiks angļu valodā. Ieeja – bez maksas.

Pasākumu organizē Latvijas Antropologu biedrība sadarbībā ar RSU sociālās antropoloģijas studiju programmu.

Atrašanās vieta kartē

Telpa
Grāmatnīca-bārs "Bolderāja"
Datums: