Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Izsludināta pieteikšanās medicīnas mākslas darbnīcai Anatomy & Beyond, kas 21.–23. maijā notiks Latvijas Mākslas akadēmijā. Unikāla iespēja piedalīties arī RSU veselības aprūpes un medicīnas studentiem, rezidentiem un doktorantiem!

Starpdisciplināro radošo darbnīcu Anatomy & Beyond vadīs britu medicīnas mākslinieks Endrjū Kārnijs (Andrew Carnie). Darbnīca paredzēta gan mākslas un dizaina studentiem no LMA, gan veselības aprūpes un medicīnas studentiem no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU). Darbnīcas fokusā – mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas un spekulācijas par nākotnes cilvēka ķermeņa anatomiju. Darbnīcas laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar E. Kārnija darba metodēm, viņa pieredzi sadarbībā ar zinātniekiem, kā arī pašiem izstrādāt savu Anatomy & Beyond medicīnas mākslas projektu.

Darba valoda: angļu
RSU studējošajiem pieejamas piecas vietas

Reģistrēšanās – līdz 17. maijam, nosūtot īsu dalībnieka apraksts un motivāciju dalībai darbnīcā pa e-pastu anatomijas[pnkts]muzejsatrsu[pnkts]lv. Kontaktpersona: Ilze[pnkts]Sirmaatrsu[pnkts]lv, 26525466.

enlightened_carnie.jpg

Enlightened. Monotype print. Optogenetics project. Andrew Carnie, Susan Aldworth. 2015

Darbnīcas programma

1. diena, 21. maijs
9.15Ierašanās
9.30Iepazīšanās un ievadruna Self and Non-Self
E. Kārnija mākslas darbu iedvesmas avoti anatomijā un citās medicīnas zinātnēs, sevis definēšana caur citādo
10.00Lekcija A Change of Heart
A Change of Heart ir E. Kārnija mākslas projekts Toronto slimnīcā. Tajā mākslinieks pievēršas sirds transplantācijas operācijas sociālajiem aspektiem un priekšstatiem par iemiesotību
11.00Praktiski ievada uzdevumi
13.00–14.00Pusdienu pārtraukums
14.00–17.30Individuāls un grupu darbs pie sava Anatomy & Beyond projekta izstrādes
2. diena, 22. maijs
9.30Lekcija Illuminating the Self
Illuminating the Self ir Kārnija mākslas projekts, kas top starpdisciplinārā zinātnieku komandā sadarbībā ar Ņūkāslas Universitāti un Londonas Universitātes koledžu. Projekta mērķis ir izstrādāt smadzeņu garozas implantu optoģenētiskai (izmantojot gaismu) neirālai kontrolei epilepsijas pacientiem
10.30Darbs pie Anatomy & Beyond projekta
13.00–14.00Pusdienu pārtraukums
14.00–17.30Projektu prezentācija un analīze izstrādes stadijā
3. diena, 23. maijs
9.30Diskusija Cyborg Open Discussion: some interesting legal and ethical issues pertaining to the body
par cilvēka saplūšanu ar tehnoloģijām un elektroniskām ierīcēm, par ētiskajiem un juridiskajiem aspektiem un to ietekmi uz medicīnu un anatomiju
10.30Darbs pie Anatomy & Beyond projekta
13.00–14.00Pusdienu pārtraukums
14.00Gatavošanās projekta prezentācijai esošajā izstrādes stadijā
15.00–17.30Projektu prezentācjas, diskusijas

Par darbnīcas vadītāju

Endrjū Kārnijs (attēlā) ir mākslinieks un akadēmiķis, kurš šobrīd pasniedz tēlotājmākslu Vinčesteras Mākslas skolā Sauthemptonas Universitātē Anglijā. E. Kārnijs studējis ķīmiju un gleznošanu Vorena Vilsona koledžā Ziemeļkarolīnā, zooloģiju un psiholoģiju Daremas Universitātē un tēlotājmākslu Goldsmita Universitātē Londonā. Maģistra grādu ieguvis gleznošanā Karaliskajā Mākslas koledžā Londonā. E. Kārnija mākslinieciskā prakse ietver sadarbību ar dažādu jomu zinātniekiem, viņš pastiprināti ir pievērsies neiroloģijai. Savos mākslas darbos viņš pēta, kā ar zinātniskiem atklājumiem, zinātniskām vizualizācijām un anatomiju tiek ietekmēta un konstruēta cilvēka sevis apzināšanās.

carnie_prtrt.jpg

Par projektu

Šis ir jau otrais studiju gads kurā abas augstskolas – Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas – attīsta dažādas sadarbības formas, un otrā medicīnas mākslas darbnīca, kurā kopā piedalīsies mākslas, dizaina un medicīnas studenti. Studiju procesā un darbnīcās tapušos mākslas darbus un sadarbības projektus plānots izstādīt 2020. gada augustā Rīgā 47. Starptautiskās Medicīnas vēsturnieku biedrības kongresa ietvaros (ISHM 2020).

Anatomy & Beyond ir medicīnas mākslas projekts Rīgā, ko iniciējusi beļģu medicīnas māksliniece un kuratore Paskāla Poljēra (Pascale Pollier) sadarbībā ar RSU Medicīnas vēstures institūtu, RSU Anatomijas muzeju un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju. Projekta galvenais mērķis ir stiprināt vēsturisko saikni starp medicīnas un mākslas nozarēm, rosinot jaunas starpdisciplināras sadarbības formas.

Anatomy_Beyond_logo.jpg

LMA-Logo-1.png