Olimpiādes

27. maijā Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas studiju un pētniecības centrā norisinājās Farmakoloģijas katedras otrā olimpiāde Medicamentum aureum 2023. Tajā piedalījās astoņas komandas, kuru sastāvā bija 32 dažādu gadu studējošie no Medicīnas un Farmācijas fakultātes. Šogad olimpiādes tēma bija kardioloģijas farmakoloģija un farmakoterapija.

Olimpiāde noritēja trīs daļās. Pirmajā daļā olimpiādes dalībnieki atbildēja uz 40 viktorīnas jautājumiem. Otrajā daļā katras komandas dalībnieki diskusijā izvērtēja klīnisko gadījumu un atbildēja uz 11 jautājumiem. Trešajā daļā dalībnieki prezentēja mājas darbu – inovatīvu medikamentu sirds mazspējas ar saglabātu izsviedes frakciju ārstēšanai. Prezentācijas izraisīja lielu interesi. Studenti ar zinātnisko pieeju centās pārliecināt žūriju, ka tieši viņu komandas piedāvātais medikaments ir tas, kurš palīdzēs sirds mazspējas ārstēšanā.

Olimpiādē uzvarēja komanda Drāmas elementi, kurā startēja Medicīnas fakultātes trešā gada studentes Everita Kupriša, Krista Aiga Bucika, Elza Anna Bārzdiņa un Medicīnas fakultātes sestā gada students Matīss Linde.

Otro vietu ieguva komanda Klusums fonendoskopā, kurā bija apvienojušies Medicīnas fakultātes piektā gada studenti Arnis Birze, Pēteris Einārs Grīnbergs, Undīne Kreitūze un Medicīnas fakultātes trešā gada studente Olga Juņina.

Trešo vietu izcīnīja komanda Miokarda avārijas brigāde, kurā darbojās Medicīnas fakultātes ceturtā gada students Jānis Urtāns, Medicīnas fakultātes piektā gada studente Anastasija Ņikitina, Medicīnas fakultātes trešā gada studenti Laura Sabīne Taurmane un Valters Valuškins.

Pateicamies visiem dalībniekiem par olimpiādei ziedoto laiku un ieguldītajām pūlēm!